16.10.2016 17:36

Apple, Eskiyen Ürünlerine Teknik Destek Vermeyi Bırakıyor!

Apple, miadı dolmuş ürünleri için teknik destek vermeyi 31 Ekim itibariyle sonlandırıyor. İşte Apple'ın teknik destek vermeyi bırakacağı o ürünler!

Apple, geçtiğimiz ay yeni iPhone modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtmıştı. Bu modellerinde piyasaya girmesiyle birlikte önceki nesillere ait iPhone modelleri de güncelliklerini kaybetmeye başladılar. iPhone modellerinin yanı sıra MacBook modelleri de yeni ürün tanıtıldığında güncelliklerini kaybediyorlar.

iPhone 4 ve MacBook Air(2010)’in Teknik Desteği Durduruluyor!

Macotakara isimli site tarafından ortaya çıkartılan bilgilere göre Apple, 2009 ve 2010 yılları arasında piyasaya sürdüğü ürünlerine teknik destek vermeyi bırakacak. Buna göre bu yıllar arasında piyasaya çıkan iPhone 4 ve MacBook Air(2010) kullanıcıları Apple’ın resmi mağazalarından teknik destek alamayacaklar. Apple, bu ürünlerine 31 Ekim itibariyle teknik destek vermeyi sonlandıracak. Ancak Apple’ın teknik desteği bazı ülkelerde kısıtlı olarak bir süre daha devam edebilir.

Apple, bu süreci çıkış yılı olarak 5 ile 7 yılı doldurmuş ürünleri için aktif olarak uyguluyor. Bu tip miadı dolmuş ürünlerine ise “klasik ürün” adını veriyor. Bu konu ile ilgili Apple’ın hazırlamış olduğu bir internet sayfası da mevcut. Bu linkten Apple’ın “Klasik ve satıştan kaldırılmış ürünler” sayfasına ulaşabilir ve güncel olarak listeyi takip edebilirsiniz.