03.10.2016 22:00

Apple Haritalar Uygulamasına Tren Özelliği Geldi!

Son yıllarda önemini yitiren demiryolu ulaşımı Apple’ın dikkatinden kaçmadı. Apple, haritalar uygulamasına tren hatlarını gösteren bir özellik ekledi!

Son yıllarda havacılığın gelişmesi ile arka plana düşmüş olan demiryolu ulaşımı eskiye nazaran daha az tercih ediliyor. Fakat özellikle Avrupa’da ve Amerika’da yaygın olan İnterrail uygulamasında gençler yeni yerler gezmek ve görmek için demiryolunu tercih ediyorlar. İşte bunun farkına varan Apple firması, haritalar uygulamasına Amtrak adlı demiryolu operatörü bir firmanın rotalarını gösteren özellik ekledi. Yani artık demiryolu ile seyahat etmek isteyenler güzergahlara iPhone marka telefonlarından veya iPad tabletlerinden anında bakabilecekler!

Apple Haritalar Uygulamasını Güncelledi!

ABD’ye ait olan hükumet desteği ile kurulmuş ve finansmanı sağlanmış firma Amtrak’ın rotaları artık iOS uygulaması olan Haritalar’da kullanılabilecek. Kuzey Amerika’nın 500’den fazla yerini birbirine bağlayan firma olan Amtrak, gezginler tarafından oldukça tercih edilen bir demiryolu firması. Apple’ın şimdilik sadece Amtrak ile olan anlaşmasının zamanla Amerika’daki tüm tren hatlarına yayılacağı daha sonra da dünya çapında tüm bölgelere sıçrayacağı düşünülüyor. Yani tren ile gezmeye bayılanlar yaşadı! Apple’ın Haritalar uygulamasına eklediği bu özellik sayesinde hangi trene saat kaçta nereden bineceğim sorusu tarih olacak!