04.11.2016 20:23

Apple ID Mail Hesabını Değiştirme

Apple kullanıcı hesabı olarak bilinen Apple ID için Apple ID mail hesabı nasıl değiştirilir? Mail değiştirme ayarlarında hangi ayarları yapmak gerekli?

Apple’ın akıllı telefonları ve tabletlerinde yine Apple tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi kullanılıyor. Apple’ın bu alanda kendi işletim sistemi kullanmasıyla beraber uygulamalarının da kendi geliştirdiği uygulamalar olarak kullanıldığını söylemek gerek. Apple için yayınlanan uygulamalarda yine Apple’ın geliştirdiği resmi uygulama mağazası App Store üzerinden yayınlanmakta. Tabi Apple’ın sunduğu tüm bu uygulamaları kullanmak için yine Apple tarafından sunulan Apple ID hesabına sahip olmanız gerekiyor. Böylelikle hem kullanıcı hesabınızın güvenliğini sağlayabiliyor hem de Apple uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle mail hesabınızla beraber Apple ID hesabı açmanız gerekmekte. Bu noktada merak edilen sorulardan birisi de Apple ID Mail hesabını değiştirme. Daha önce hesaba tanımladığınız mail adresinizi değiştirmek için ise yapmanız gereken birkaç işlem var.

Apple ID Mail Değiştirme

Apple-ID-Mail
  • İlk olarak Apple’ınapple.com” adresine giriş yapmanız gerekecek.
  • Bu adrese girip buradan ise Apple ID bilgilerinizle giriş yapmanız gerekiyor.
  • Ardından ise açılan ekrandan profil ekranınıza girmeniz gerekiyor. Profil ekranı üzerinden ayarlar özelliğini kullanarak Apple ID ayarlarını yapabiliyorsunuz.
  • Apple ID mail hesabını değiştirme işlemi için profil kısmından “düzenle” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Düzenle sekmesi kısmından ise e posta değiştir bağlantısını kullanmanız gerekli. Yeni mailinizi yazıp son olarak mail hesabınıza doğrulama yaptıktan sonra işlem tamamlanacaktır. Girdiğiniz yeni mail Apple ID mail adresiniz olacak.

Kategoriler: Rehber