21.01.2017 20:24

Apple, iOS 11 ile birlikte FaceTime’a yenilikler getirebilir!

Apple'ın sesli ve görüntülü görüşme uygulaması FaceTime ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. İşte iOS 11 ile birlikte FaceTime'a geleceği iddialar edilenler!

Apple’ın kendi işletim sistemleri olan iOS ve macOS için kullanıma sunduğu görüntülü ve sesli konuşma uygulaması FaceTime için çeşitli iddialar ortaya atıldı. Apple, İsrail’de geçtiğimiz dönemlerde LinX’i satın almış ve satın almanın bir sonucu olarak da iPhone 7 Plus modelinde çift arka kamera ile karşılaşmıştık. Şu sıralar ise Apple’ın İsrail’de çalışmalar sürdüren mühendisleri bulunuyor ve bu doğrultuda FaceTime uygulamasının geleceği ile ilgili iddialar ortaya atılıyor.

Grup Çağrıları FaceTime’a Gelebilir

Facebook Messenger ve Skype üzerinde aşina olunan grup çağrıları iddialara göre Apple’ın kendi uygulaması FaceTime ile entegre bir şekilde iOS 11 ile gelebilir. İddialar doğruysa FaceTime ile daha önce birebir yaptığınız görüşmeleri artık arkadaşlarınızla toplu bir şekilde de yapabileceksiniz. Apple’ın hali hazırdaki Facebook Messenger ve Skype gibi dev rakiplerinin bir adım önüne geçebilmek için ise FaceTime içerisinde farklı iyileştirme veya yenilikler yapabileceği de konuşuluyor.

Android cihazlarda 16 MP gibi çözünürlüklerde ön kameralar kullanılırken, Apple geçtiğimiz yıl çıkardığı iPhone 7 modellerinde 7 MP ön kamera kullanmayı tercih etmişti. Eğer iddialar doğru çıkarsa Apple’ın ön kamera çözünürlüğünü FaceTime’ı iyileştirmek için de arttırması olası ihtimaller içerisinde yer alıyor.