19.06.2016 00:07

Apple iPhone 6 Satışı Çin’de Yasaklandı!

Apple’ın düzenlediği WWDC 2016'dan sonra olaylar durulmuyor. Teknoloji yazarlarının Apple kopya yapıyor iddialarından sonra Çin iPhone 6 satışını yasakladı.

Apple geçtiğimiz günlerde yeniliklerini, yazılımlarını ve teknolojilerini iki saatlik sunumla anlattığı WWDC 2016 etkinliğini güzel bir törenle düzenledi. Düzenlenen bu organizasyondan sonra ise Silikon Vadisi teknoloji yazarları ve Reuters yazarları Apple’a ağır eleştirilerde bulunarak, konferansında dahi başka markaları taklit ettiğini ifade etti. Bugün ise yazarların dediklerini doğrular cinsten Pekin Fikri Mülkiyet Ofisinden bir karar geldi, Çin’de artık Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin satışı yasaklandı.

Çin’de Artık iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Satışı Yasak!

Çin’in yerel yayın yapan ve saygı değer gazetelerinden biri olan Halkın Günlüğü gazetesinin manşetinde geniş yer verdiği habere göre, Çin’in güney bölgelerinde bulunan, Guangdong eyaletinin Şınçın kent merkezinde yer alan telefon üretici firması Belli, Apple’ın kendi firmalarının ürünü olan 100C cep telefonunu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelinde taklit ettiğini belirterek, Pekin Mülkiyet Ofisine başvuruda bulundu. Ofis yetkilileri ise değerlendirmeleri sonucu Belli firmasını haklı bularak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin Çin’de satışını yasakladı.

Apple’ın ise bu modellere uygulanan satış yasağına nasıl bir tepki vereceği merak konusu.