25.01.2016 23:17

Apple Kullanıcıları Dikkat!

Apple kullanıcıları tehlike altında. Yeni bir Apple açığı bulan hackerlar, Apple tarafından üretilmiş olan tüm cihaz kullanıcılarını tehdit ediyor.

Apple Açığı

Dünyanın en büyük firmalarından birisi olan ve adını tarihe altın harfler ile yazdıran iPhone‘un üreiticisi Apple‘dan yeni bir açıklama geldi. Apple kullanıcılarına karşı oluşan bir tehdit tespit edildiğini ve siyah şapkalı hackerlar tarafından suistimal edilen açığın en kısa sürede düzenleneceği bilgisi verildi.

Apple’ın popüler tarayıcısı Safari’de yeni bir açık bulundu!

Siyah şapkalı olarak tabir edilen kötü niyetli sistem korsanları tarafından Apple açığı tespit edildi. Ele geçirilen bu sistem boşluğunda Apple marka ürün kullanan kişilere gönderilen e-posta da video izlemek veya bilgi almak için tıklayınız linki yer almakta. Apple kullanıcıları bu linkte tıkladıkları andan itibaren cihazları yeniden başlayarak kayıt edilmemiş verilerini kaybetmekte. Yeni apple açığı olarak gündeme gelen bu olay, Apple‘ın karizmasını bir hayli çizmiş olsa da, Apple yetkilileri tarafından bulunan açığın zararsız olduğu ve en kısa sürede düzeltileceği bilgisi verildi. Eğer sizde bir Apple ürünü ve internet tarayıcısı olarak Safari kullanıyorsanız bu açığı göz ardı etmemenizde fayda var. Apple açığı konusunda zarar görmek istemiyorsanız crashsafari.com adresine link verilmiş olan hiçbir bağlantıyı açmamanız gerekiyor.