14.12.2016 21:35

Apple ve Microsoft Arasındaki Çekişme Devam Ediyor!

Apple ve Microsoft arasında ki MacBook ve Surface savaşı devam ediyor. Laptop savaşında Microsoft, Apple’ın önüne geçti.

Teknoloji ve yazılım dünyasının en önemli iki devi Apple ve Microsoft arasında ki rekabet devam ediyor. Apple’ın MacBook Pro’da istenilen satış rakamlarına ulaşamadığı ifade edilirken, Microsoft’un ise Surface modeli ile birlikte geçtiğimiz yıllara oranla yükselen bir satış grafiği sergilediğinin altı çizildi. Özellikle 2016’nın son çeyreği ile birlikte Microsoft’un satışlarını arttırmasına neden olarak MacBook Pro almak isteyenlerin Microsoft’un Surface isimli laptopuna yöneldiği belirten sektör analistleri, Apple’ın yaşanan bu olumsuz grafik nedeni ile yeni nesil MacBook’larda farklı fiyatlandırma politikalarına gidebileceğinin altı çizildi.

APPLE VE MICROSOFT YETKİLİLERİ TECHRADAR’A AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Satış rakamları ile ilgili Techradar’a açıklamalarda bulunan Apple ve Microsoft yetkilileri arasında en çok Microsoft’un söylemleri dikkat çekti. Surface Book ve Surface Pro 4 ile tüm zamanların satış rekorlarını kırdıklarını belirten Microsoft yetkilileri, şu an rakamsal istatistiklerin paylaşılmasının doğru olmadığını 2017 ikinci çeyreği ile birlikte bu analizlerinde kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi. Apple yetkilileri ise daha çok Ar-Ge çalışmaları ve mobil sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu.