14.06.2016 21:13

Apple Music Köklü Bir Değişim Yaşıyor!

Apple WWDC etkinliğinde birçok yeniliğin ve yeni teknolojilerin tanıtımını yaptı. Bu kapsamda Apple Music de değişim yaşayacak. İşte Apple Music değişimi!

Dünyanın en büyük e-ticaret oluşumlarından biri olan 1994 yılında Seattle şehrinde kurulmuş Amazon’un uygulama sektörüne giriş yapacağı ve ciddi bir yatırım ile müzik uygulaması yayınlayacağının bilgisinin gelmesi ardından Apple, Wwdc tanıtım konferansında yeni hamlesini açıkladı. Apple Music köklü bir değişime gidiyor!

Apple Music’de Neler Değişecek?

Apple’ın yazılım geliştirici mühendisleri Amazon’un bu atağını önceden duymuş olsa gerek ki, Wwdc gecesinde Apple Music’in geliştirilen yönlerine de yer verildi. Gerek görsel açıdan gerek ise kullanılabilirlik açısından yenilenen Apple Music, özellikle göze daha güzel hitap eden bir tasarım olduğu konusunda iddialı. Apple, Music uygulamasında artık daha fazla çalma listesinin oluşacağını ve bu konuya ağırlık verdiklerini bildirirken, algoritması sayesinde de uygulamada oluşturulan ‘sizin için’ alanında kullanıcılarına özel dinletiler önerecek. Apple Music kullanan kişi sayısının şu anda 15 milyona ulaştığını belirten firma, bu rakamın iOS 10 ile birlikte çok daha yüksek seviyelere ulaşacağını ifade etti.