14.06.2016 00:18

Apple Music ve Spotify’a Rakip Geliyor!

Apple Store ve Google Play Store üzerinde bulunan Apple Music ve Spotify gibi müzik dinleme uygulamaları ciddi bir rakip ile karşı karşıya. İşte o rakip!

Akıllı telefon sahiplerinin en çok kullandığı, indirme rakamları milyonları aşan Apple Music ve Spotify gibi müzik dinleme programlarının karşısına çok ciddi bir rakip geliyor. Yurtdışı kaynaklı teknoloji haber sitelerinden alınan bilgilere göre e-ticaret devi Amazon uygulama sektöründe sahaya dahil olmaya hazırlanıyor.

Amazon, Apple Music ve Spotify’e Rakip Oluyor!

Akıllı telefonlarda hayati önem taşıyan uygulamalara birçok yazılım şirketi çözüm ortaklığı sunmaya devam ederken bu defa sektörde ilginç bir girişim hamlesi yaşandı. Buna göre e-ticaret noktasında ciddi firma gelirleri elde etmiş ve marka değerini tamamen oturtmuş Amazon firması, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor. Reuters, Amazon’un bu hamlesi ile birlikte Apple Music ve Spotify kullanıcılarında sapmalar meydana geleceğini iddia ediyor. Amazon Apple Music ve Spotify’den farklı olarak ne yapacağı merak konusu olurken, uygulama bir sır gibi saklanıyor. 2016’nın son çeyreğinde kullanıcıları ile buluşması beklenen programın ilk belirlemelere göre ücreti ise aylık 9.99 dolar olacak.

Apple Music ve Spotify’ın e-ticaret devi Amazon’un bu hamlesine nasıl bir cevap vereceği ise bilinmezliğini korumaya devam ediyor.