05.07.2017 00:48

Apple Patenti iPhone 8 Touch ID İddialarını Doğruluyor

iPhone 8 Touch ID sistemi için yeni görseller ortaya çıktı. iPhone 8 Touch ID sistemi nasıl bir kullanıma sahip olacak? Yüz tanıma sistemi mi kullanılacak?

Apple, merakla beklenen iPhone 8 akıllı telefonları için ekran üretimi konusunda yeni anlaşmalar yapmaya çalışıyor. Samsung’un yeteri kadar ekran üretemeyeceği ve bu nedenle LG ile yeni bir anlaşma yapılacağı gibi iddiaların gündeme gelmesi bir yana dursun, üretimin gecikmesine kadar nedenlere yol açacağı düşünülen iPhone 8 Touch ID sisteminin de tamamen ortadan kalktığı konuşuluyor.

İddialara göre ekrana entegre iPhone 8 Touch ID sistemi için çalışmalar yapmaya gerek kalmayacak. Bunun yerine Apple, yüz tanıma sistemini kullanacak. Yani yeni seride parmak izi olmayacak. Sadece çok geliştirilmiş bir yüz tanıma sistemi göreceğiz. Son gelen patent görselleri ve iOS 11 içerisinde yer alan gizli özelliklerde gelişmiş yüz tanıma sistemi de işaret edilmekte.

iPhone 8 Touch ID Yerine Yüz Tanıma

İddialarda yer alan ve iPhone 8 Touch ID yerini alacağı iddia edilen yüz tanıma sisteminde, 3D sensörlerin kullanılacağı ve ön kamera içerisinde yer alan bu sensörler sayesinde en net yüz tanıma sisteminin devreye gireceği görülüyor.

iPhone 8 Touch ID

iOS 11 içerisinde yer alan kapalı özellikler içerisinde de 3D sensörlerinin kullanımını işaret eden detaylar var. Ayrıca yeni seriye ait olduğu iddia edilen patent görsellerinde de iPhone 8 Touch ID için bir bölüm bulunmadığı görülüyor. Bakalım iPhone 8 Touch ID sistemi konusunda net karar ne zaman belli olacak?