07.06.2017 17:56

Apple Planet of The Apps İle Yepyeni Bir Alana Açılıyor

Apple Planet of The Apps programı başladı. Apple Planet of The Apps programının konusu ne? Apple nasıl bir konsept ile geliyor? İşte detaylar.

Teknolojinin liderlerinden biri olan Apple’ın, yenilikleri bitmek bilmiyor. Son olarak WWDC 2017 etkinliğinde yıl boyu konuşulacağı beklenen yeni teknolojilerini duyuran markanın sadece sınırlı bir teknoloji dünyasında da kalmayacağı ortaya çıktı. Yeni haberlere göre Apple yeni bir yarışma programına başladı. Apple Planet of The Apps olarak adlandırılan yarışma programının ise ilk bölümü iTunes üzerinden canlı olarak yayınlandı. Peki Apple Planet of The Apps programı nasıl bir konsepte sahip? Amaç Ne?

Apple Planet of The Apps Hakkında Her Şey

Apple Planet of The Apps bir yarışma programı. Konu ise uygulama geliştirme. Apple’ın hemen hemen tüm platformları için geçerli olan programda, geliştiricilerin yeni programları tanıtması amaçlanıyor. Tabi ki ilgi çekme adına Apple Planet of The Apps, yarışmasında bu konu standart bir şekilde ele alınmıyor. Kullanıcıların tanıtım için sadece 60 saniye yani 1 dakika süreleri var.

Bu süre içerisinde Apple Planet of The Apps yarışma jürilerinin dikkatini çekmek gerekiyor. İlgi gören projeler ise jüri üyelerinin desteğini almaya hak kazanıyor. Peki Apple Planet of The Apps yarışmasının jüri üyeleri kimler? Tabi ki oldukça ünlü isimler. İşte jüri üyeleri;

i.am+ Kurucusu/Şarkıcı: Will.i.am

The Hone Kurucusu/Oyuncu: Jessica Alba

GOOP Kurucusu: Gwyneth Paltrow

Girişimci: Gary Vaynerchuk