26.12.2015 01:31

Apple Tam 179 Milyon Dolar Daha İstiyor!

Apple, Samsung'tan 179 milyon dolar daha istedi. Peki Samsung, Apple'a ödemeyi yapacak mı? Apple'ın istekleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

Telefon piyasasının, bu kadar popüler olmasından sonra telefon firmaları sürekli olarak birbirleriyle rekabet etmeye başladılar. Durum böyle olunca, yeri geldiğinde iki dev firma Apple ve Samsung‘un birbirlerini iğneleyici reklamlarını da artık biliyor ve görüyoruz. Peki yılların ezeli rakibi Apple ve Samsung bu sefer neden karşı karşıya geldiler? İşte tüm cevaplar!

Apple, Samsung’tan neyin parasını istiyor?

Apple’ın iddiasına göre;  Samsung firmasının Apple’a ödemesi gereken tam 179 milyon dolar değerinde tazminat ve faiz borcu bulunuyor. Peki Apple bu sözleri neye dayanarak söylüyor? Aslında olay yıllar öncesine dayanıyor. (Yine Apple firmasının iddiasına göre) Bundan yıllar önce, Samsung’un çıkarmış olduğu 5 adet telefon, Apple firmasının patentlerini çiğniyordu.

images
İş, hemen mahkemeye taşındı. Dava kararının ne olacağını mahkeme belirleyecek. Hakim Lucy Koh mahkemeye verme sürecini kabul etti. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Henüz mahkeme kararı ile ilgili kesin bir sonuç yok. Şu ana kadar gelen tek bilgi ise bu olayın Apple tarafından mahkemeye taşındığı oldu.