07.05.2017 18:10

Apple Ünlü İnternet Televizyonu Netflix’i Satın Alacak!

Teknoloji devi Apple'ın uzun süredir dizi ya da sinema filmi çekeceği iddia ediliyordu ancak daha öncesinde hiç bu kadar sıklıkla dile getirilmeyen bu durum sonunda gerçek oluyor.

Kısa bir süre önce kasasında 250 milyar dolarlık bir nakit parasının olduğunu açıklayan Apple’ın bu parayı nasıl değerlendireceği merak edilmişti. Pek çok kişi Apple’ın bu parayla çok önemli bir satın alım gerçekleştireceğini ve bu satın alımın Beats’in satın alınması kadar önemli bir satın alımın olacağı ifade edilmişti. Kullanıcılar Apple’ın hangi dev şirketi satın alacağını merakla beklerken sonunda Apple’ın hangi şirketi satın almak için çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

Teknoloji devi Apple’ın son zamanlarda sinema ve dizi sektörüyle oldukça fazla ilgileniyor. Bu durum pek çok kişi tarafından Apple’ın Netflix gibi bir platform yaratma hazırlığında olduğu şeklinde yorumlanmıştı. Ancak dünyaca ünlü yatırım şirketi olan Citi’ye göre Apple dünyaca ünlü film ve dizi servisi olan ünlü internet televizyonu olan Netflix‘i satın almak için çalışmalara başlamış.

Apple’ın başta Apple TV deneyimini geliştirmek adına yaptığı bu hamle aslında kullanıcılar için oldukça faydalı olabilir. Son zamanlarda Apple’ın iTunes programını daha kullanışlı hale getirmek istediği ve artık medya sektörüne yönelmek istediğini açıkladı.

Ayrıca gelen diğer iddialara göre Apple’ın peşinde olduğu daha büyük şirketler de bulunuyor Bu şirketlerin hemen hemen hepsi Netflix’ten daha büyük şirketler.

Apple’ın radarında olan şirketler radarında Disney, Electronic Arts, Hulu, Activision, Blizzard ve Tesla bulunuyor. Bakalım Apple ilerleyen günlerde hangi şirketi alacak.

Kategoriler: Apple Mobil