18.11.2016 06:24

Apple, Üretim Hattını Çin’den Amerika’ya Taşıyabilir!

Californiya’da tasarlandı mottosu ile satılan Apple ürünlerinin üretim hattı kısa bir süre sonra Amerika’ya taşınabilir! İşte Apple'ın yeni üretim tesisi!

Şimdiye kadar hep Çin’de üretimlerini gerçekleştiren büyük firmalardan biri olan Apple’ın üretim yeri değişebilir. Nikkei Asian’ın haberine göre yayınlanan bir rapor bu durumu doğruluyor. Peki Apple, ürünlerini artık nerede üretecek? Tahmin edebileceğiniz gibi Apple, yeni iPhone telefonlarını ve diğer ürünlerini artık Amerika’da üretecek!

iPhone’lar Artık Çin’de Üretilmeyecek

apple

Apple’ın beraber çalıştığı donanım firmalarından en büyüğü olan Foxconn’un yayımladığı bilgiye göre önümüzdeki haziran ayında Apple üretim tesisini tamamen Amerika’ya taşınmış olacak. Hatta yayınlanan bilgilere göre bu durum Apple ürünlerinde iki kat maliyet artışına neden olabileceğini gösteriyor. Peki Apple neden böyle bir karar aldı? Hatırlayacağınız üzere yeni başkan Donald Trump daha seçim döneminde Amerikan firmaların kendi ülkelerinde üretim yapmasının daha doğru olacağını söyleyip duruyordu. İşte bu söylemlerin üzerine bir de başkan seçilince Apple’ın böyle bir karar almasına herkes sebep olarak Donald Trump’u gösterdi. Apple’ın Yeni başkan Trump’un etkisi ile mi yoksa kendi isteği ile mi bu kararı aldığı bilinmez ancak maliyetler konsunda büyük sıkıntı yaşayacağı kesin! Hatta muhtemelen iPhone maliyetleri artacağı için satış fiyatlarında da bir artış söz konusu olabilir!