11.12.2016 17:34

Apple ve Google’dan Sonra Samsung’ta Otomobil Üretimi İçin Tesla ile Görüşüyor!

Global anlamda teknoloji üreten Samsung ile elektrikli otomobil üretici firmalar arasında lider olan Tesla arasında konsorsiyum kuruldu. İşte Samsung ve Tesla!

Global anlamda ürettiği teknolojiler ile dikkatleri üzerine çeken Samsung firması ile elektrikli otomobil üretici firmalar arasında çığır açan Tesla arasında bir konsorsiyum kuruldu. Apple’ın BMW ile Google’ın ise çeşitli otomobil sektöründe ki firmalar ile görüşmesinin ardından Samsung’un da otomobil üretimi için kolları sıvadığı öğrenildi. Çeşitli teknoloji dergilerinde yer alan haberlere göre ise Samsung tamda bu yatırımı için Harman’ı toplamda 8 milyar dolarlık yatırım ile satın aldığı öngörülüyor. Hem kendi araçları için hem de Tesla’nın otonom yazılımları için destek sağlayacak olan Samsung, araçların aynı zamanda sürücüsüz olarak yol alabilmesini de hedefliyor.

samsung-tesla-2

SAMSUNG VE TESLA İŞBİRLİĞİ OTOMOBİL SEKTÖRÜNE YENİ BİR SOLUK KAZANDIRACAK

Teknoloji üretici firmaların birçok sektöre giriş yapmasının kaçınılmaz bir son olduğunu da belirten yazılım ve pazarlama uzmanları, Samsung’un Tesla ile kurduğu işbirliği sonucu otomobil sektörünün yeni bir soluk kazanacağının da altını çizdi. Diğer taraftan Samsung sektörde ki tecrübelerini geliştirmek adına geçtiğimiz yıl Audi’nin Progressive Semi Conductor programına dahil olarak, Alman devinin ilk bellek tedarikçiliğini yapacak olan firma olarak kayıtlara girmişti.