19.08.2016 22:15

Apple Watch 2 Hakkında Yeni Sızıntılar Geldi!

Apple'ın bu yıl çıkarması beklenen akıllı saati Apple Watch 2 için yeni sızıntılar geldi. İşte Apple Watch 2 ile ilgili gelen yeni sızıntılar ve detayları!

Tim Cook’un sözleriyle “dakik bir saat” olarak tanımlanan Apple Watch, sadece dakik bir saat olmamakla beraber kişisel bir iletişim aracı, sağlık ve fitness asistanlığı da yapıyor. Apple’ın yeni ürünü olacak olan Apple Watch 2’de yeni sızıntılarla gelen muhtemel değişiklikler ise göz dolduruyor.

 

Apple Watch 2 için Sızdırılan Bilgiler!

Apple Watch 2 ile gelmesi muhtemel sızdırılan özellikler şimdiden göz doldurmaya başladı. Yeni gelen bir sızıntıya göre hücresel veri yerine gelecek GPS kullanıcılara spor ve sağlık uygulamalarında fayda sağlayacak. Bu sızıntıya göre GPS çipleri ile daha iyi konum takibi ve böylelikle uydu üzerinden Apple uygulamaları ile eş zamanlı olarak iletişim kurabilmek mümkün hale gelecek.

Apple Watch 2’de muhtemel diğer değişiklik su geçirmezlik özelliği olacak. Apple Watch 2 kullanacaklar için yüzme faaliyetleri açısından doğal bir beklenti olan su geçirmezlik özelliği de Apple Watch 2 için sızan muhtemel özellikleri arasında yer alıyor.

Apple Watch 2’deki bir diğer muhtemel değişiklik ise pil ömrü olacak. Dünyanın önde gelen şirketlerinden olan ARM’ın CPU konusunda yeni bir tasarımla pil ömrünü artırmaya yönelik olarak düşüncesinin var olduğu söyleniyor. Başka bir sızıntı ise S1 işlemci konusunda 16 nm S2 çip ile değişiklik yapılması oldu.

Apple Watch 2’de Micro LED ekranın olması da beklenen özellikler arasında yer alıyor. Daha iyi bir görüntü sunmakla beraber, Micro LED’in AMOLED’e göre daha verimli renk yelpazesi ve parlaklık ayarları sunması önemli bir özellik olarak yer alıyor.

Apple Watch 2’de ön kamera da gelebilir. Bu sayede Apple Watch 2 ile birlikte saat üzerinden selfie ve FaceTime gibi işlemlerin yapılabilmesinin de önü açılacak. Ön kameranın saatin ön çerçevesi içersinde entegre bir şekilde gelmesi bekleniyor.