19.06.2016 12:00

Apple Watch 2 Yeni Özellikler ile Gelebilir!

Apple iki yeni patenti satın aldı. Yeni patentlerin Apple Watch 2 için kullanılması olası gözüküyor. İşte Apple Watch 2 için kullanılabilecek yeni patentler!

Apple, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde Apple Watch için kullandığı watchOS işletim sisteminin yeni versiyonu olan watchOS 3‘ün de tanıtımını yapmıştı. watchOS 3, yakın arkadaşı iOS 10 gibi tanıtım etkinliğinin ardından geliştiricilere özel olarak beta testleri için de kullanıma sunulmuştu.

Apple Watch‘ın yeni versiyonu olacak Apple Watch 2‘nin çıkması ise birçok Apple kullanıcısı tarafından merakla bekleniyor ve bu konuda çıkan haberlerin birçoğu ilgiyle takip ediliyor. Bu süreçte her geçen gün yeni bir sızıntı ve bilgi de ortaya çıkıyor. Yeni ortaya çıkan patent belgelerine göre ise Apple, Apple Watch 2 akıllı saati için birtakım donanımsal yenilikler planlıyor olabilir.

Patentlere Göre Apple Watch 2 Yeni Özellikler ile Gelebilir!

Apple‘ın, akıllı saat üzerinde bazı yeni tuşların olduğu bir patent ile kamera donanımı ile ilgili bir patenti aldığı öğrenildi. Ancak Apple‘ın akıllı saat üzerindeki yeni tuşları ne için kullanacağı gizemini koruyor. Akıllı saat üzerine ekleneceği tahmin edilen kameranın ise selfie fotoğraf çekimlerinde, görüntülü aramalarda, hem de gündelik hayatta oldukça popülerleşen QR kodlarının okutulması gibi işlerde kullanılacağı tahmin ediliyor. Eğer tahmin edildiği gibi bir kamera donanımı eklenirse selfie çekimleri ve video görüşmelerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için iyi bir çözünürlüğe ve lens kalitesine sahip olacak bir kameranın Apple Watch 2 için eklenebileceğini söyleyebiliriz.

apple_watch_2_patentler

Tahminlere göre Apple bütün bu patentleri, Apple Watch‘ın yeni versiyonu olması beklenen Apple Watch 2 için alıyor. Ancak Apple’ın patentleri Apple Watch 2 haricinde bir ürünü veya Apple Watch‘ın daha ileri jenerasyonları için de kullanabileceği olası bir ihtimal olarak görülüyor.