06.11.2016 14:54

Apple Watch Güncelleme Nasıl Yapılır?

Yeni mobil işletim sistemleriyle beraber Apple, Apple Watch serisi içinde güncellemeler yayınladı. Peki, Apple Watch Güncelleme işlemi nasıl yapılır?

Akıllı saat teknolojileri içerisinde en çok tercih edilen serilerin başında Apple’ın akıllı saati Apple Watch geliyor. Sadece satış rakamlarına bakıldığında bile Apple Watch akıllı saatlerin sektörün en çok tercihe dilen saati olduğunu söylemek mümkün.

Tabi saatlerin bu kadar çok tercih edilmesinde de birçok neden var. Apple’ın sunduğu uygulama destekleri, iPhone serisi akıllı telefonlarla tam uyum gibi ayrıcalıkların dışında Apple’ın akıllı saatlerinin tercih edilmesinin en büyük nedeni yazılım desteği sunması. Tıpkı akıllı telefonlarda kullanılan iOS işletim sistemi gibi WatchOS işletim sistemi ile beraber akıllı saatleri için de yazılım desteği veren Apple’ın akıllı saatlerini ise güncelleme için birçok küçük ayar yapmanız gerek. Apple Watch güncelleme işlemi için hangi ayarlar yapılacak bakalım.

Apple Watch Güncelleme Ayarları

apple-watch-güncelleme

Öncelikle iPhone telefonumuzu açmamız gerek.

  • iPhone telefonumuzu açıp ardından ise iPhone telefonumuzla Apple Watch saati eşleştirmek için kullanılan Apple Watch uygulamasını telefon üzerinden açmanız gerekiyor. iPhone üzerinden Apple Watch saat uygulamasına girdikten sonra ise buradan “saatim” sekmesine tıklamanız gerekmekte.
  • Daha sonra genel sekmesine girerek yazılım güncellemesi bölümüne giriş yapmanız gerekmekte.
  • Eğer saatiniz için yeni güncelleme varsa bu bölümden güncelleme indiriliyor. Apple Watch güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra ise Apple Watch yeniden başlatılıyor. Daha sonra güncelleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Not: Apple Watch güncelleme işlemi sırasında Apple mutlaka saati şarja takmanızı öneriyor. Saatin şarjı bile olsa Apple, güncelleme sırasında saatin kapanması gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için böyle kullanıcıların şarjlarını kontrol etmeleri gerektiğini belirtiyor.

Kategoriler: Rehber