15.06.2016 00:40

Apple WWDC 2016 Tasarım Ödülleri Verildi!

Apple WWDC 2016 tanıtım etkinliğinde müthiş bir ambiyansa ev sahipliği yaptı. WWDC 2016'da Apple ürünleri tanıtılırken, tasarım ödülleri de sahiplerine verildi.

Apple her sene geleneksel hale getirdiği WWDC Dünya Geliştiriciler Konferansı tanıtım gecesini bu yılda müthiş bir ambiyans çerçevesinde gerçekleştirdi. Gecede tasarım noktasında iOS ve Mac uygulamaları kodlayan ve dereceye giren yazılımcılara Apple Tasarım Ödülleri verildi. Apple benzersiz, ilgi çekici ve işlevsel gördüğü uygulama üreticilerine App Store’da ayrıcalık, kupa ve çeşitli Apple ürünleri ile ödüllendirdi.

Apple WWDC 2016’da Tasarım Ödülü Alan Uygulamalar Neler?

Apple WWDC 2016 etkinliği dün Türkiye saatleri ile yaklaşık 20.00’da başladı, konferansa birçok sektör temsilcisi ve yazılım uzmanı katılırken, Apple ürettiği teknolojiler ve yazılımlar hakkında yaklaşık 2 saatlik bir sunum yaptı. Sunum sonrasında başlayan Apple Tasarım Ödüllerini bu yıl SQUARE ENİX’in sıra tabanlı uygulaması olan bulmaca aksiyon oyunu Lara Croft Go, Noodlecake Studios’un geliştirdiği ve yayına verdiği oyunu Chameleon Run ve BAFTA’da da ödül almış Lumino City’in yapımcılarının imza attığı INKS oyunları kazandı.