18.07.2017 10:56

Apple Yeni Emoji Paketini Açıkladı

Dünya Emoji Günü için Apple yeni ifade paketlerini açıkladı. Dünya Emoji Günü için açıklanan yeni emojiler ne zaman yayınlanacak? Apple nasıl açıklama yaptı?

Emoji artık başlı başına bir mesajlaşma dili haline geldi. Özellikle sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen dil olarak karşımıza çıkan Emoji, duyguları ifade etmekte kelimelerden bile önde gelmeye başladı. Artık Dünya Emoji Günü bile olduğunu düşünecek olursak, Emoji dilinin nasıl yaygın bir hale geldiğini de daha iyi anlamış oluruz. Her sene olduğu gibi bu sene de Dünya Emoji Günü kapsamında da yeni adımlar gelmeye başladı. Emoji günü için adım atan firmalardan birisi de teknoloji devi Apple oldu. Dünya Emoji Günü nedeniyle Apple yeni Emojiler yayınlayacağını duyurdu.

Apple, Emoji Yelpazesini Genişletiyor

Doğrudan Apple tarafından yapılan açıklamayla beraber Emoji gününe özel olarak yeni bir paket yayınlanacağı açıklandı. Sadece iOS için değil bunun dışında macOS ve tvOS serileri içinde yeni ifadeler açıklandı.

Dünya Emoji Günü

 

Fakat yeni paket şu an için yayınlanmadı. Sadece yeni ifadelerin paylaşımı yapıldı. Kullanıcıların bu ifadeleri kullanmaları içinse Eylül ayına kadar beklemelerinin gerektiği belirtiliyor. Muhtemelen yeni işletim sistemi sürümlerinde, yeni ifade paketlerini de görmek mümkün olacak.  Dünya Emoji Günü