16.11.2016 07:55

Apple’daki Şeftali Emojisi Artık Benzetilen Şeye Benzemeyecek!

Oldukça fazla kullandığımız emojilerin bazılarına farklı anlamlar yükleniyor. İşte bunlardan biri olan şeftali emojisinin ilginç anlamı artık yok olacak!

Artık hayatımızın vazgeçilmez minik ifadeleri haline dönüşmüş olan emojileri kullanmadan yaşayamaz, konuşamaz, derdimizi anlatamaz olduk. Fakat emojiler her zaman içerdikleri anlamlarda kullanılmıyor. Bazen anlamı dışında kullanılan hatta seksist ifadeler için tercih edilen bazı emojiler sizlerde biliyorsunuz ki bolca mevcut. İşte bunlardan biri olan, Apple’daki versiyonu kadın kalçasına benzetilen şeftali emojisi üzerine yapıştırılan bu anlam artık yok olacak. Nasıl mı? İşte tüm detaylar!

Farklı Anlamlar Yüklenen Masum Emojiler

yeni-apple-emoji

Şeftali, patlıcan gibi emojiler üzerine farklı anlamlar yüklenerek kullanılmasından rahatsız olan bir kesim mevcut. Neden mi böyle düşünüyoruz? Apple, bünyesinde bulunan şeftali emojisinin görüntüsünü yeni sürümüyle değiştirdi de ondan. Artık “popo” veya “kalça” anlamı taşıyan şeftali emojisi en azından Apple’da bu anlamından kurtulmuş olacak. Yukarıdaki paylaştığımız görselden şeftali emojisinin yeni halinin daha farklı olduğunu görebilirsiniz. Bakalım ilerleyen zamanlarda Apple’dan, farklı anlamlar yüklenmiş olan patlıcan emojisinde de herhangi bir değişiklik gelecek mi?