13.06.2016 17:20

Apple’dan Google Play Store Hamlesi!

Apple’ın iOS işletim sistemi ile sektörde bulunan birçok telefonun Android işletim sistemi arasında savaş hız kesmeden devam ediyor. İşte yeni gelişmeler!

Silikon Vadisi’nin yazılım ve donanım noktasında teknoloji yatırımları ile küresel çapta mali bir bütçeye sahip olan ve ürettiği cihazlar ile müthiş şekilde satış trendi yakalayan Apple, Android ile verdiği savaşta yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Öyle ki, akıllı cihazlarda en iyi sistemin Apple ürünlerinde olan iOS yazılımı olduğunu iddia eden Apple mühendisleri, Android marketlerde yani Play Store’da yeni bir uygulama yayınlamaya hazırlanıyor.

Apple’dan Google Play Store’a Uygulama

Apple firmasına yakınlığı ile bilinen MacDailyNews’in haberine göre düzenlenecek Cupertinolu WWDC etkinliğinde Apple, iMessage’ı Google Play Store’da da yayına sunacak. Teknoloji uzmanları konuyla ilgili çokta büyük bir gelişme değil yorumunda bulunsalar da Android buna nasıl verecek bekleyip göreceğiz. Diğer taraftan daha önce Apple, Google Play Store’da Apple Music, Beats Pill, Move to iOS uygulamalarını da yayına vermiş ve Android kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Teknoloji yazarlarına göre ise bu bir tür iOS yönlendirmesi veya iOS’a teşvik olabilir.