14.06.2016 19:53

Apple’dan iOS 10 Önizlemesi!

Apple WWDC etkinliğinde duyurduğu iOS 10 işletim sistemini bugün kullanıcılarının önizlemesine vererek, beğenisine sundu. İşte iOS 10 önizlemesi!

AppleWWDC 2016 etkinliğinde birçok sektör temsilcisinin de katıldığı bir konferans düzenledi. Konferansta Apple’ın yeni ürünleri ve teknoloji yatırımları ele alınırken geceye damgayı ise iOS 10 vurdu. Kullanıcılar heyecan içerisinde iOS 10’un telefonlarına gelmesini beklerken, Apple mühendisleri internet sitesi üzerinden iOS 10 için bir önizleme platformu oluşturdu. Gelin hep beraber iOS 10 ile gelecek bazı yeni özelliklere göz atalım.

iOS 10’un Özellikleri, Neler Değişecek?

iOS 10 kullanıcılarına görsel anlamda eğlenceli anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Öyle ki, artık Apple iOS 10 kullanıcıları sevdiklerine animasyonlu mesajlar gönderebilecek. Örneğin bir arkadaşınız için özel bir kutlama mesajı gönderdiğinizde tüm ekranı kaplayan özel baloncuklar ve konfetiler olacak. iOS 10 ile birlikte artık el yazısı ile de sohbetlerinize akıcı bir şekilde devam edebileceksiniz. Apple Siri’yi de iOS 10 ile birlikte geliştiricilerinin hizmetine sunuyor. Buda şu demek oluyor artık WhatsApp görüşmelerinize siz isterseniz Siri’de katılacak ve yönlendirmelerinize göre etkileşim gösterecek. Son olarak harita uygulaması da iOS 10’da yenilenen bir diğer özellik olarak karşımıza çıkıyor.