02.07.2016 08:00

Apple’dan iPhone için Yeni Patent!

Apple iPhone için yeni tasarladığı patenti ile gündeme düştü. İşte iPhone’un tek elle kullanımına yönelik olan yeni Apple patenti hakkındaki tüm detaylar!

Hatırlarsanız bir zamanlar Apple’ın kulandığı bir motto vardı. Tek el ile kullanılabilen en iyi akıllı telefon markası olduklarını iddia ediyorlardı. Apple’ın sunduğu bu argüman telefonlarının boyutlarını büyütmesiyle yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlamıştı.

Artık 4 inç’ten büyük telefonlar üreten Apple, bu iddiasını kaybetmişti. Herkes Apple hakkında bu şekilde düşünürken, Apple iPhone için yeni bir patent ile karşımıza çıktı.

Apple’ın “Ulaşılabilirlik” adını verdiği yeni home tuşu sayesinde tek elle kullanmanın açtığı dezavantajlar ortadan kalkacak. Samsung’un kullandığı ekranın yanına şerit koyma yöntemine benzeyen Apple’ın bu yeni yöntemi bakalım işe yarayacak mı?

İşte Apple’ın Yeni Patenti Hakkındaki Tüm Detaylar !

TechFyt sitesinin detaylandırdığı patent ile iPhone telefonunuz elinizdeki konumunu anlayabilecek. Apple’ın geliştirdiği bu sistem sayesinde iPhone avucunuzun içerisindeki konumu ile başparmağınız arasındaki mesafeyi ölçecek ve ekranınızda bulunan ögeleri buna göre mesafelendirecek. Aynı zamanda bu yenilikle birlikte Apple’ın, iPhone telefonuzu hangi elinizle tuttuğunu da algılayabileceği söyleniyor

apple-yeni-patent

Sizce Apple, iPhone‘u tek elle kullanmak isteyenlerin yüzünü güldürebilecek mi?