27.06.2016 07:30

Apple’dan LGBT Yürüyüşlerine Destek!

Apple CEO'su Tim Cook ve ekibi Pride Yürüyüşüne ( LGBT ) destek vermek için Apple Store’de çalışan işçilerine LGBT renklerinden oluşan Apple Watch dağıttı.

Apple tarafından daha önce Dünya AIDS Günü‘nde de benzer bir desteğin verilmesinden sonra bu defa da LGBT yürüyüşlerine destek geldi. 2014 yılında Dünya AIDS Günü‘nü ve AIDS hastalarını anmak için logolarını kırmızıya boyayan Apple bu defa da LGBT yürüyüşlerine destek olmak için çalışanlarına kayışı gökkuşağı renklerinden oluşan Apple Watch dağıttı.

apple-watch-escinsel2“Sakusuhon” isimli Reddit kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre özel üretim olan gökkuşağı renginde kayışı olan Apple Watch’ın seri üretime geçip geçmeyeceği ise bilinmiyor.

Aynı zamanda Apple CEO‘su Tim Cook Instagram hesabından LGBT yürüyüşlerini kutlayan bir paylaşımda bulundu.

tim-cook-apple-watch-escinsel

Apple CEO’su Tim Cook Eşcinsel Mi?

Apple CEO’su Tim Cook’un eşçinsel olup olmadığı uzun süre merak konusu olmuştu. Bu tartışmalara son noktayı koyan ise Tim Cook’un Bloomberg dergisine yaptığı açıklama olmuştu. Tim Cook dergi için yayınladığı açıklamada eşcinsel olduğunu ve bundan gurur duyduğunu belirtmişti.  Tim Cook, yaptığı diğer açıklamalarda eşcinsel olmayı Tanrı’nın bir hediyesi olarak gördüğünü belirtmişti.

Bakalım Apple‘ın bu hareketi farklı çevreler tarafından nasıl karşılanacak?