13.09.2016 17:27

Apple’dan Yeni Patent!

Yenilikleri ile şanını artırmaya devam eden Apple, bu defa da farklı bir patent ile karşımızda. İşte Apple’ın son patenti olan akıllı saksı!

Yenilik denince akla gelen ilk markalardan olan Apple’ın yaptığı yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Daha önce birçok patent başvurusunda bulunan Apple, bu defa ise bambaşka bir alanda patent isteminde bulundu. Çevresel farkındalık konusunda birçok çalışması bulunan Apple, geçtiğimiz günlerde tasarladıkları saksının patentini aldılar! İşte karşınızda Apple marka saksı!

Apple, Saksı Üretecek!

Apple’ın saksı üreteceğini duyduğunuzda ilk aklınıza gelen şey akıllı yenilikçi ve teknolojik bir saksı oldu değil mi? Fakat durum böyle değil! Sadece tasarımı ile farklı olan bir saksı ile karşımıza çıkan Apple, bu yeni ürününde teknolojik bir yenilik kullanmamış. Tasarım olarak Mac Pro kasalarına benzer bir tasarım uygulanan saksı patenti, aslında Apple’ın bu alanda ilk aldığı patent değil. Daha önce de Apple, ağaç dikmek için tasarladığı büyük saksılara patent alıp bunları Apple Kampüs’te kullanmıştı. Anlaşılan o ki Apple, teknolojik çözümlerinin yanı sıra çevresel çözümleri ile de anılmak istiyor. Bakalım ilerleyen yıllarda Apple bizi daha hangi konulara el atması ile şaşırtacak?