30.12.2015 19:29

Apple’ın Başı iPhone 4s Yüzünden Dertte!

Apple, kısa bir süre önce iOS 9'u çıkarmıştı. Ancak iPhone 4s kullanıcıları için iOS 9 çileye döndü. Peki iPhone 4s neden Apple'ın başını derde sokuyor?

Apple‘ın geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu, iOS mobil işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 9 kullanıcıların beğenisi toplamıştı. Ancak Apple‘ın eski göz bebeği iPhone 4s için durumlar biraz daha farklı yönde gelişti. iPhone 4s kullanıcıları iOS 9 ile birlikte isyan etmeye başladılar. Hatta bir iPhone 4s kullanıcısı Apple‘ı bu yüzden mahkemeye bile verdi.

İşte Apple’ı Mahkemelik Eden iPhone 4s Davası!

Amerika’da yaşayan Chaim Lerman isimli iPhone 4s kullanıcısı, iOS 9 güncellemesini yaptıktan sonra iPhone 4s akıllı telefonunun yavaşladığını, donduğunu ve Apple‘ın da bunu kasıtlı olarak yaparak kullanıcıları yeni akıllı telefon almaya teşvik ettiği yönünde bir iddiada bulundu. Apple‘ın ekosistemi gereği yeni iOS sürümüne geçen bir kullanıcı eski bir iOS sürümüne de geçemiyor. Hal böyle olunca da bahsi geçen iPhone 4s kullanıcısı iddiasının doğruluğunu kanıtlamak ve Apple‘ın meydana getirdiği zararları telafi etmesi için 5 milyon dolarlık bir dava açtı.

iPhone 4s kullanıcısının açtığı davanın duruşması ise henüz yapılmadı. Bakalım bu dava Apple‘ın izlediği bir politika olarak yıllardır tartışılan; eski telefonları yeni güncellemeler ile yavaşlat, yeni telefonları hızlandır yönündeki iddialarına nasıl bir boyut kazandıracak?

Apple ile ilgili ortaya atılan bu iddiaya katılıyor musunuz? Sizin düşünceleriniz neler?