19.09.2016 15:25

Araba Satın Almadan Önce İlk Bakılan Yer: YouTube!

JD Power firmasının yaptığı araştırmaya göre araç sahibi adayları, araba satın almadan önce ilk olarak Youtube’a bakıyorlar! İşte YouTube’daki araba videoları!

YouTube her konuda tercih sebebi olmaya devam ediyor. Artık insanlar sadece telefon almadan önce YouTube’daki incelemelerine bakmıyor. Bugün buzdolabından tutunda gofrete kadar satın almadan önce ürün hakkında bilgi almak için aratılan yer olan YouTube’a ait farklı bir bilgi çıktı. JD Power firmasının araştırmasına göre araba alacak insanların her şeyden önce YouTube’da arama yaptıkları ortaya çıktı!

Araba Almak İçin İlk Yapılacak Şey: YouTube’a Bakmak!

JD Power‘in yaptığı araştırmaya göre araba alacakların %22’si satın almadan önce sosyal platformlarda araştırma yapıyor. Üstelik bu oran son 1 yılda %15’ten %22 seviyesine gelmiş. Araştırma sosyal platformların satın alma öncesi yapılan minik araştırmalar ve karar verme anlarına olan etkilerini ortaya çıkarmak için yapılmış olsa da ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Şöyle ki; araştırmanın ilginç bir hal aldığı kısım, sosyal platformların yüzdelik dağılım kısmında gerçekleşiyor! YouTube’un %15’lik dilimi kaptığı araştırmanın sonuçları gösteriyor ki; insanların araba satın almadan önce ilk işleri YouTube’dan izlemek! Peki sizler araba veya başka bir ürün almadan önce YouTube’da video izliyor musunuz?