Artık Çoçuklar İçin de Bir Arama Motoru Var!

Thinga, çocukların seviyelerine uygun ve seçilmiş içerikler sunan bir arama motoru. Peki Thinga tam olarak nedir? İşte tüm detaylarıyla Thinga!

Thinga adındaki arama motoru çoçuklar için daha güvenli bir hizmet sunuyor. Son zamanlarda çoçuklara yönelik kapanan servislerin ardından Thinga artık yayında. Özellikle Yahoo Kids’in kapanması ve YouTube Kids‘in bu konuda zayıf kalması üzerine artık 15 yaş altındaki kullanıcılar için daha güvenli ve doğru içerikler Thinga isimli arama motorunda sunulmaya başladı. Thinga tam anlamıyla bir arama motoru mantığında çalışıyor tek farkı ise kapalı devre sistemi mantığında çalışması. Tüm internet içeriklerini taramak yerine içerikleri bir havuzdan çekme işlemi yaparak çoçukların bu güvenli içeriklerin dışına çıkılmasına izin verilmiyor. Özellikle çoçukların zihinsel gelişimi açısından çok önemli olan bu içerikler tamamen çoçukların zihinsel gelişimini tamamlamasına uygun olarak seçilmiş.

Thinga-arama motoru-Youtube kids

Thinga Ücretli Mi?

Bunun dışında Video, Fotograf, GIF, kitaplar, sanat, oyun gibi kategorilerin hepsini içerisinde barındırıyor. Ayrıca Thinga ücretsiz olarak kullanılabilmekte ancak bu güzel ve faydalı uygulamaya destek vermek isterseniz, Thinga Store adlı mağzadan kalem, defter, kıyafet gibi ürünler satın alabilirsiniz.  Bunun dışında birde Boom adında bir çoçuk dergisi satışı sunulmuş durumda. Şimdilik tek gelir kaynağı Thinga Store ve Boom olan uygulama bu şekilde ayakta kalmaya çalışacak gibi gözüküyor.

 • Fatih

  Peki,bu arama motorunu kim yapmış ? Hangi firma yapmış.

 • Furkan Çelebi

  Güzel bir projeye benziyor ne de olsa arama motorlarında çok uygunsuz içerikler olabiliyor en azından bunların gösterilmesi önlenmiş olabilir.

 • calimero232

  Güzel bir uygulama olmuş bence çocuklar için daha güvenli bir uygulama

 • Buse

  Benim aklıma gelmişti 🙂 Çocuk kilidi olayı da daha önceden çok defa aklıma gelmişti ama gel gör ki bizim yapmamız için sermayemiz yok anca böyle düşüncelerimizi başka yerlerde görüyoruz.

 • Melek

  Çocukları eğitici ve doğru düzgün bilgilendiren her yeniliği destekliyorum inşallah Google gibi olurlar.

 • cwlerde

  çocuklar için yapılan bu projeler güzel ve gerçekten ihtiyaç fakat bilgisayar anasından babasından kalma yani gün içerisinde tüm aile bireylerinini kullandığı bilgisayar, yani dolayısı ile çocuk pc başına oturduğunda chrome, firefox vs. tarayıcı ne ise açtığından genelde zaten varsayılan açılış sayfası %90 Google olacak ki, google üzerinden Thinga aramak da biraz komik olacak gibi 🙂

 • tahir

  Çocuklar için bir arama motoru olması çok önemli. Her şeye açık bir arama motorunda maalesef çocukları pek kontrol edemiyoruz. Çeşitli aile koruma programları vesaire olsa da bence en güzeli sadece minikler için oluşturulmuş bir internet ortamı.