06.07.2016 23:14

Astronot İtirafı: Uzaylılar Var Mı?

Alman Astronot Alexander Gerst evrende yaşamın olduğunu ifade ederek uzaylıların var olduğunu dolaylı yoldan kabul etti.

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesi ve yeni yeni Çin Halk Cumhuriyeti uzay hakkında araştırmalar yapmaya devam ediyor. Uzay yıllardır çok merak edilen ve bilim insanlarının ilgi odağı olmuş bir evren haline geldi. Uzayın uçsuz bucaksız olması, sonunun bulunmaması ve yeni galaksiler ile yeni yıldızların bulunması daha çok araştırma yapılmasına yaradı. Bilim insanları yeni araştırmalar ile uzayı keşfetmeye çalışırken insanlarımızın tek bir merak ettiği soru var. O soru ise şüphesiz ki ”uzaylılar var mı?” sorusundan başkası değildir.

Astronot İtiraf Etti

Uzaylıların var olup olmadığını pek çok bilim adamı, kurum ve uçak pilotu açıkladı. Bu konuda uzaya giden ve orada uzun süre araştırmalar yapan Astronotlar da açıklama yapmadı değil ancak pek çoğu Alexander Gerst’in yaptığı kadar kesin bilgiler vermedi. Alman astronot Alexander Gerst Uluslararası Uzay İstasyonunda 6 ay boyunca görev aldı. Uzaya pek çok kez gittiğini ve uçsuz bucaksız, sürekli yeni yıldızların bulunduğu bir yer olarak değerlendirdiğini ifade ederek evrende yalnız olmadıklarını düşündüğünü vurguladı. Uzayda bir yerlerin yaşam için uygun koşullara sahip olduğunu söyleyen Alexander Gerst araştırmalar için 2 yıl sonra uzaya tekrar gideceğini açıkladı.

Etiketler: uzay uzaylılar var mı