Küresel anlamda kişisel bilgisayarlar ve birçok teknolojiler için dünyanın en büyük donanım tedarikçilerinden biri olarak bilinen Asus firması, bir diğer yazılım ve donanım firması olan, elinde astronomik bir şekilde nakit rezervi barındıran Apple’ın milyonlarca satış rakamlarına ulaşmış iPhone modelini mi taklit ediyor?

ASUS’UN Z01HDA MODELİ APPLE’IN İPHONE MODELİ TELEFONLARINA BENZERLİĞİ İLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Asus’un Z01HDA modeli Apple’ın iPhone modeli telefonlarına benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken, yeni bir patent davası başlayacak mı soruları da gündeme geliyor. Apple, Samsung ile patent mücadelesine devam ederken, Çinli Sertifikasyon Kurumunun yayınladığı fotoğraflarda bu tezi güçlendiriyor.

ASUS Z01HDA MODELİNİN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

iPhone’a benzerliği ile konuşulan Asus Z01HDA modelinin özellikleri ise daha çok orta kullanıcı seviyesine hitap ediyor. Snapdragon 625 işlemciyi üzerinde barındıran yeni akıllı telefon, Full HD 5.5 İnçlik ekrana da sahip. Telefonun kapasitesine doğru orantılı olmak sureti ile 2-3-4 GB RAM’i üzerinde barındıran Asus Z01HDA, 12 Megapiksellik kamerayla da entegre bir biçimde çalışıyor.