20.12.2016 22:36

Avrasya Tüneli ve Bir Teknoloji Devrimi

Bugün İstanbul'da Avrupa ve Asya kıtalarının birbirine bağlayan Avrasya Tüneli hizmete girdi. İşte Avrasya Tüneli ile ilgili teknolojik detaylar!

İstanbul ülkemizin en önemli kentlerinden hatta metropol olmayı bile aşmış merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şehrin kapasitesinin çok üzerinde bir nüfus ile karşı karşıya olduğunun da bilincinde olmak gerekmektedir. Gerek nüfus sayısından gerekse de trafik yoğunluğundan bu durumu anlamak çok kolaydır. Bu trafik yoğunluğunu ulaşım zorluğunu ortadan kaldırmak için devlet kendine uygun bir sistemin oluşturulması için çaba sarf etmektedir.
Teknolojinin ve inşaatın iç içe geçmesi ile oluşturulmuş bir sistem olan Avrasya Tüneli ile çok kısa bir süre içerisinde kıta değiştirme imkanını elde edebilirsiniz. Normal koşullarda kişilerin kıta değiştirmesi çok uzun bir zaman alacaktır. Avrasya Tüneli içerisinde iki katlı bir otoban şeklinin benimsenmiş olduğunu belirtmek gerekmektedir.
Ulaşım konusunda teknolojinin nasıl bir etkiye sahip olduğunu görmek istiyorsanız Avrasya Tüneli bunun için en önemli kanıtlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir teknoloji devrimi olan bu Avrasya Tüneli su altından geçmektedir ve bugün açılış yapılan tünel kısa sürede boğazın tam bir ulaşım merkezi haline gelecektir.