18.04.2018 23:41

Avukatlık Mesleğinin Zorlukları

Avukatlık mesleği oldukça zor ve hayat boyu uğraşmayı gerektiren bir meslektir. Öncelikli olarak avukat olan kişi karşısında savunulmasını isteyen kişinin haklı mı yoksa haksız mı olduğuna kendisi karar vermelidir. Aslında genel olarak bakmak gerekirsek haklı kişiler de haksız kişilerde bir suç işlediğinde mutlaka yargılanması gerekmektedir. Kişisel suçlar olmasa da bir suç nedeni yüzünden kişi üzerine kamusal dava açılmamasını hiç kimse engelleyememektedir. Avukatların bakmış olduğu davalar bir çok çeşide bölünmektedir. Bu davalar borç davaları, miras davaları, iş hukuku davaları, ceza davaları deniz ticaret davaları ve devlet hukuku davaları olarak ayrılabilir.

İzmir Türkiye’de bulunan ve büyük şehirlerin başında gelen bir ilimizdir. İzmir büyük şehir olması nedeni ile suç oranı da diğer küçük şehirlere nazaran biraz daha büyüktür. İzmir avukat seçenekleri birkaç çeşitte incelenebilir. Konunun ne olduğuna karar vererek İzmir veya diğer illerde avukat talebinde bulunmak mümkündür. Fakat mutlaka davanın ne olduğuna göre bir avukat bulmak gereklidir. Zira her kategori için farklı alanlarda yetişmiş olan avukatlar bulunmaktadır. Sadece dosyaya bakan avukatlar yanında, boşanma avukatları, miras avukatları, hukuk avukatları, hakaret davalarına bakan avukatlar farlı kategorilerde hizmet vermektedir.

Hangi konuda hukuk bürosundan karar çıkmasını istenildiğine karar verdikten sonra konu hakkında destek mutlaka avukat izmir danışılması gereklidir. Aksi takdirde farklı kategoride iş yapan avukatlara başvurarak hem zaman hem de maddi kayba uğranmış olunabilir. Avukatlık bürolarında bulunan avukatlar içinden bir avukat seçimi yapabilmek için o avukatlık bürosuna başvuru yapılarak avukatlık bürosundan kişi kendi isteğine bağlı olmak üzere bir avukat seçimi yapabilmektedir. Bu şekilde yapılan anlaşmalara göre avukat ile müvekkil tarafından borçlar kanununca aralarında ücretlerin ve tüm davanın konuşulması mümkün hale gelmektedir. Her bir avukatın görüş alanı fiyat ve hukuksal tartışmalarda farklı olarak belirlenmektedir. Mesela bir boşanma avukatı her zaman boşanma davalarına bakarak ciddi davalar olarak sayılan cinayet davaları hususuna hiç girmeden kendisinin bir boşanma avukatı olduğunu söylemesi gereklidir. zaten bu kayıtlarda da her zaman avukatlar hususunda bildirilir.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: