17.09.2016 16:39

Ay’a Gidilmedi Teorisini Savunan Film Gündemi Salladı!

Soğuk savaş döneminin en büyük rekabeti olan Ay’a insanoğluyla gitme konusunda yıllar geçmesine rağmen hala söylentiler devam ediyor! İşte Operation Avalanche!

“Ay’a gidildi mi?” Sorusu neredeyse yarım asırdan fazla bir süredir insanlığın büyük merakla cevaplamaya çalıştığı en büyük sorulardan birisi olmuşken üzerinde üretilmiş komplo teorileri gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Ay’a aslında hiç gidilmedi iddialarına inanan insanların sayısının bir hayli fazla olduğunu geçtiğimiz günlerde yapılan ankette çıkan sonuçlardan çok iyi biliyoruz. İngilizlerin yarısının Ay’a gidildiğine inanmadığını öğrendiğimiz anketten sonra bu defa da bir yapımcı firması Ay macerasını konu edinen bir film hazırladı!

Ay’a Gidildi mi? Sorusuna Cevap Arayan Film: Operation Avalanche!

1969 Apollo 11 inişini konu edinen film, CIA ajanlarının olayı nası düzenlediklerini işliyor. Yönetmen koltuğunda Matt Johnson’un oturduğu, Kanadalı film yapımcısı ekibin hazırladığı filmin sloganını “Sadece sizin inandığınız bir yalan değil” olarak belirlenmiş. Ay’a aslında hiç gidilmedi fikrini savunan film dün itibari ile Amerika’da vizyona girdi. Ülkemizde vizyona girip girmeyeceği tam olarak bilinmeyen Operation Avalanche filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz! Bakalım Operation Avalanche, NASA’nın insanlığa söylediği düşünülen büyük yalanı ortaya çıkarabilecek mi?