26.06.2018 03:25

Bahçelievler’in konutta kazandıran mahallesi

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Bahçelievler, şehrin en kalabalık altıncı ilçesi olarak dikkat çekiyor.

Son yılların emlak prim değeri yükselen yerlerinden Bahçelievleri’in başlıca avantajları arasında; havalimanı ve E-5’e olan yakın konumu, ulaşım olanları ve bölgede yeni projelerin artması geliyor. Yatırım, kentsel dönüşüm ve ulaşım projeleriyle dikkat çeken Bahçelievler’in yıldızı parlıyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Bahçelievler, gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağında. Peki, Bahçelievler’de son bir yılda konut fiyatları ne kadar arttı? Bahçelievler satılık daire fiyatları ne kadar?  Bahçelievler’in konutta kazandıran mahallesi hangisi? İşte Bahçelievler konut piyasasına dair önemli bilgiler…

Bahçelievler satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Bahçelievler’de satılık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bahçelievler satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.39 artış kaydetti. Bahçelievler ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 97 TL oldu. Bahçelievler satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 232 bin 262 TL ile 387 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 309 bin 668 TL olarak belirtiliyor.

Bahçelievler kiralık daire fiyatları ne kadar?

Bahçelievler ilçesinde üç üniversite kampüsünün bulunması ve çevredeki üniversitelere yakın bir lokasyonda yer alması bölgede kiralık daire talebini artırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bahçelievler kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 1.018 TL, maksimum 1.619 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.375 TL olarak gösteriliyor. İlçede konut yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor.

Bahçelievler’in konutta kazandıran mahallesi

Bahçelievler’de toplam 11 mahalle bulunuyor. Bahçelievler ilçesinde satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle Bahçelievler Mahallesi oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bahçelievler satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Bahçelievler Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 422TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Bahçelievler’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 331 bin 647 TL ile 552 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 442 bin 196 TL olarak ölçümleniyor.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: