11.09.2016 13:14

Bazı Bölgelerde İnternet Bağlantısı Yok!

Türkiye'nin doğu kesimlerinde yaşanan internet kesintisi birçok kişiye internet neden yok diye sordurttu. Peki Türkiye'de internet neden kesildi?

internet neden yok

Türkiye‘de internet kesintisi yaşanıyor! Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde sabah saatlerinden beri internet kesintisi yaşanıyor. Birçok internet kullanıcısı operatörlerini arayarak internet neden yok sorup öğrenmeye çalışıyorlar.

Doğu ve Güneydoğuda yaşanan internet kesintisinin yanı sıra elektrikler de kesildi. Neden ADSL ve mobil internet erişiminde sıkıntı yaşanıyor?

Doğu ve Güneydoğu’da İnternet Neden Yok?

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan internet ve elektrik kesintisi yer yer birçok soruna sebep oldu. ADSL bağlantısı üzerinden hizmet alamayan kullanıcılar kısa süre önce internet bağlantısına kavuştu. Fakat mobil internet erişiminde hala sorun yaşanıyor.

İnternetin kesilmesi ile ilgili olarak bu bölgelere kayyum atanması atamasının yapıldığına yönelik iddialar var. Fakat internet kesintisine neden olduğu iddia edilen bu sebep ile ilgili olarak kesin bir kanıt yok. Bölgedeki birçok internet kullanıcısı hâlâ neden internet bağlantısı yok sorununa çözüm gelmesini bekliyorlar.

Bölgedeki internet kesintisi ile ilgili olarak son gelişmeleri anlık olarak sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Doğu ve Güneydoğu’da internet neden yok öğrendiğimiz zaman bu yazı güncellenecek.