25.01.2016 22:17

Bill Gates 4.000.000 Dolar Bağışladı!

Microsoft’un sahibi Bill Gates 4 milyar dolar bağış yaptı. Peki Bill Gates bu bağışı nereye yaptı? Bill Gates’in yaptığı bağışa ilişkin detaylar haberimizde.

Bill Gates Bağış

Dünya genelindeki bilgisayarların %90’lık kısmında bulunan Windows işletim sisteminin mucidi ve dünyanın en zengin kişisi olarak bilinen Bill Gates servetini hayır işleri için harcamaya devam ediyor. İngiltere hükümeti ile yapılan görüşmeler neticesinde, sıtma hastalığı ile mücadele için sağlık kuruluşları ve sivil toplum örgütlerine toplamda 4.000.000$ bağışta bulunacağını açıkladı.

Bill Gates Servetini Hayır İşlerine Harcıyor

Dünyadaki en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un tek sahibi Bill Gates dünyanın en zenginleri listesindeki yerini korumaya ve en yakın rakiplerine fark atmaya tüm hızla devam ediyor. Bir çok araştırma firması tarafından saniye başına kazandığı dolar miktarı hesaplanmaya çalışan Bill Gates‘in geçtiğimiz günlerde servetinin %99’luk kısmını kendi adına kurmuş olduğu yardım vakfına aktaracağını söylemesinin hemen ardından, İngiltere’de katıldığı bir sempozyumda sivil toplum örgütlerine ve sağlık kuruluşlarına Sıtma ile mücadele edebilmeleri için toplamda 4.000.000$ ( Dört Milyon Amerikan Doları ) bağış yapacağını duyurdu. Özellikle Afrika kırsallarında olumsuz yaşam şartları yüzünden hızla artan sıtma hastalığının, yardımsever iş adamları tarafından verilen destekler ile yavaşlaması bekleniyor.