Bill Gates 4.000.000 Dolar Bağışladı!

Microsoft’un sahibi Bill Gates 4 milyar dolar bağış yaptı. Peki Bill Gates bu bağışı nereye yaptı? Bill Gates’in yaptığı bağışa ilişkin detaylar haberimizde.

Bill Gates Bağış

Dünya genelindeki bilgisayarların %90’lık kısmında bulunan Windows işletim sisteminin mucidi ve dünyanın en zengin kişisi olarak bilinen Bill Gates servetini hayır işleri için harcamaya devam ediyor. İngiltere hükümeti ile yapılan görüşmeler neticesinde, sıtma hastalığı ile mücadele için sağlık kuruluşları ve sivil toplum örgütlerine toplamda 4.000.000$ bağışta bulunacağını açıkladı.

Bill Gates Servetini Hayır İşlerine Harcıyor

Dünyadaki en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un tek sahibi Bill Gates dünyanın en zenginleri listesindeki yerini korumaya ve en yakın rakiplerine fark atmaya tüm hızla devam ediyor. Bir çok araştırma firması tarafından saniye başına kazandığı dolar miktarı hesaplanmaya çalışan Bill Gates‘in geçtiğimiz günlerde servetinin %99’luk kısmını kendi adına kurmuş olduğu yardım vakfına aktaracağını söylemesinin hemen ardından, İngiltere’de katıldığı bir sempozyumda sivil toplum örgütlerine ve sağlık kuruluşlarına Sıtma ile mücadele edebilmeleri için toplamda 4.000.000$ ( Dört Milyon Amerikan Doları ) bağış yapacağını duyurdu. Özellikle Afrika kırsallarında olumsuz yaşam şartları yüzünden hızla artan sıtma hastalığının, yardımsever iş adamları tarafından verilen destekler ile yavaşlaması bekleniyor.

 

 • uğur

  Dünyanın en zengin 1.adamı o bağışlamazsa ben mi bağışlayacağım 🙂 Yine de helal olsun adama..

 • Burhan Ozdes

  açık konusuyum ben o kadar bağışların yapıldığına inanmıyorum. yapılıyosa bile kara para aklanıyodur. adamlar 100 dolarlık lisansın peşine düşüp insanlara hapis cezası verdiriyolar sonrada yo 4 milyon dolar yardım yapmış fln hiç inandırıcı değil.

 • Furkan Çelebi

  4 milyar dolar nedir yahu. Zengin olmak böyle bir şey demekki milletin rüyasında bile göremeyeceği parayı bağışlamış adam. Eğer gerçekten doğruysa bu haber çok büyük bir iş yapmış tebrik etmek lazım.

 • oldumuya

  Afrikayı sömür, sömür, sömür. Adamların tüm kaynaklarını tüket. Yıl 1970 80 90 neymiş özgürlüklerini ver. Şimdide neymiş sıtmaya destek veriyormuş. Onların en büyük belası ve bugünün bütün sorunlarının kaynağı batılılardır. Adamlar bana balık verme balık tutmayı öğret diyor, ama bu gavur milleti sadece kendini düşünür ve kimseye iyilik yapmaz. Yaptığı da sahte ve iyi niyetli değildir. Yoksa adam gibi sistem yapmak yerine yok uçaklarla balonlarla Afrika’ya internet getireceklermiş her şey bitti de bir o kaldı.