04.09.2017 19:54

Bixby Akıllı Hoparlörü için Çıkış Tarihi İddiaları Geldi

IFA 2017 kapsamında Bixby Akıllı Hoparlörü cihazları için önemli açıklamalar yapıldı. Bixby Akıllı Hoparlörü ne zaman geliyor? Açıklamalar neler?

Sanal asistan teknolojisine geç giren firmalardan biri olarak gösterilen Samsung, açığı kapatmak için hızlı bir çalışma yapmaya başladı. Galaxy S8 akıllı telefonlarıyla beraber kullanıcılara sunulan Bixby sanal asistanını geliştirmek için çalışmalarına devam eden marka, geçtiğimiz günlerde yeni bir güncellemede yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında da 130 ülkede daha kullanıma giren sanal asistanın sadece telefonlarla sınırlı kalmayacağını da yine Samsung tarafından vurgulanmıştı. Birkaç ay öncesine kadar Bixby Akıllı Hoparlörü ortaya çıkmış ve markanın bu yönde ilk adımı görülmüştü. Şimdi ise Bixby Akıllı Hoparlörü için yeni bilgiler var.

Bixby Akıllı Hoparlörü Ne Zaman Gelecek?

Tam unutuluyor derken yeniden gündeme gelen Bixby Akıllı Hoparlörü, IFA 2017 etkinliğinde konuşuldu. Ses sistemleri konusunda Samsung ile çalışmaya başlayan Harman International’in CEO’su Dinesh Paliwal tarafından yapılan açıklamalarda, çok iddialı bir Bixby Akıllı Hoparlörü üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Bixby Akıllı Hoparlörü

IFA 2017 kapsamında ortaya çıkmayacak olan cihazın, hem yapay zeka hem de ses sistemi konusunda rakiplerinin çok önünde olacağı yönünde açıklamalar yapıldı. Bixby Akıllı Hoparlörü çıkış tarihi içinse bu yıl beklentilerini suya düşürecek ifadelere yer verildi. Ünlü CEO çıkış tarihi konusunda da 2018 yılının ilk çeyreğini işaret eden ifadeler kullandı. Samsung cephesinden ise bir açıklama yok.