28.11.2016 07:21

Black Friday Hasılatı Tam 3 Milyon Dolar!

Geçtiğimiz günlerdeki alışveriş festivali olan Black Friday’de yapılan satış verileri birer birer ortaya çıkmaya başladı! İşte Black Friday hasılatları!

Bu seneki Black Friday her zaman olduğu gibi yine rekorlar kıran bir alışveriş festivali olmayı başardı. Sadece Amerika’da değil hemen  hemen tüm dünyada yapılan Black Friday’ın ilk raporları gelmeye başladı. Gelen bilgilere göre Black Friday’de sadece Amerika’da 3 milyon doların üzerinde satış gerçekleşmiş! İşte Black Friday’de en çok satın alınan ürünler!

Black Friday ve Türkiye’deki İndirimler

Bu yıl geçtiğimiz yıllara nazaran ülkemizde de bir hayli aktif şekilde geçirdiğimiz Black Friday günü, geçen yıl kırdığı rekorunu bir üst seviyeye taşıdı ve toplam 3 milyon dolarlık satış yakaladı. Ulaşılan bu hasılatın 3’te birinin mobil ürünler olduğu da gelen bilgiler arasında. Geçtiğimiz yılki satışlarını %11.4 oranında arttığı alışveriş festivali Black Friday bu yıl ülkemizde N11,Hepsiburada,Boyner gibi online alışveriş sitelerinde de kampanyalar yapılmasına neden oldu. Ayrıca Black Friday’dan sonra Amerika’da gerçekleşen Cyber Monday gününün de ülkemizde uygulanmasını isteyen birçok alışveriş tutkunu bulunuyor çünkü Cyber Monday’de Black Friday’den farklı olarak sadece teknoloji ürünlerinde indirim gerçekleşiyor. Bakalım ilerleyen günlerde Türk alışveriş siteleri Cyber Monday uygulamasını da getirecek mi?