09.10.2017 19:32

BlackBerry Dokunmatik Telefonunu Resmen Açıkladı

İlk dokunmatik Blackberrry telefonu BlackBerry Motion bugün Dubai'de görücüye çıktı. TLC firması yeni telefonu BlackBerry Motion'nun özelliklerini tanıttı.

Geçen hafta Evan Blass tarafından BlackBerry’nin dokunmatik ekranlı yeni telefonu sızdırılmıştı. BlackBerry yeni telefon üretmeyeceğini ve yazılım işine yöneleceğini geçtiğimiz yıl bildirmişti. Ortak firması TLC ise yeni dokunmatik ekranlı BlackBerry Motion telefonunu bugün resmi olarak tanıttı. Bugün Dubai’de gerçekleşen GITEX haftasında BlackBerry Motion tanıtıldı. Bu sene piyasaya sürülen BlackBerry Keyone ile benzer özelliklere sahip telefonun en büyük özelliği dokunmatik ekranlı olmasıdır. Bildiğiniz üzere BlackBerry telefonları fiziksel tuşları ile piyasada kendisine yer edinmişti. Senenin başında çıkan BlackBerry Keyone telefonu tuşlu telefon olmasına rağmen belirli bir başarı elde edebildi. Resmi olarak bugün tanıtılan dokunmatik ekranlı BlackBerry Motion telefonun başarısını hep birlikte göreceğiz.

BlackBerry Motion Telefonunun Özellikleri

5.5 İnç HD LCD ekrana sahip telefon Snapdragon 625 işlemcisi ile dikkatleri üzerine çekiyor. BlackBerry Motion 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama özelliğine sahip. 460 dolarlık fiyatı ile de kullanıcısının yüzünü güldürüyor. Android Central’ın açıklamasına göre BlackBerry Motion telefonları ilk olarak Birleşik Arap Emirliklerinde ve Suudi Arabistan’da piyasaya sürülecek.