12.08.2018 11:26

Blockchain ve Avantajları

Kişiler ya da şirketler interneti sürekli olarak aktif bir biçimde kullanırken kullanım içerisinde en önemli halkayı güvenlik oluşturuyor.

Kurulan düzenin bozulamaması, dışarıdan gözlemlenememesi ve bilgilerin elde edilememesi için sürekli olarak daha katı güvenlik önemlerinin alınması gerekiyor. Bu aşamada blockchain hizmeti, sürekli olarak kendisini yenileyen bir zincir olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Dilimize blok zinciri olarak çevrilen bu sistemde zincirin bir halkasının kopması da herhangi bir güvenli açığının oluşması anlamına gelmiyor.

Dijital ortamda yer alan bilgiler, bir ağ ya da altyapı üzerinde kusursuz bir biçimde dağıtılıyor ve bunun yanı sıra sürekli olarak kopyalanan ve güncellenen bir sistem ile korunuyor. Son derece hızlı bir kullanımı olan blockchain sistemi aynı zamanda güvenliği ve kolay kullanımı da beraberinde getiriyor. Herhangi bir aracıya ihtiyaç duyulmadan bir ağ üzerinden alıcı ve satıcılar birbirleri ile iletişim kurarken sistemde sahtekârlık yapılması mümkün olmuyor. Aynı işlem onlarca farklı şekilde kontrol edilirken bu kontrol aşamalarını geçemeyen işlemler onay almıyor. Bu sayede her iki taraf da son derece güvenli bir biçimde işlemlerine devam edebiliyor. Kısacası blockchain sistemi, herhangi bir varlığın hangi kişiden hangi kişiye ulaştığını takip etmek adına kurulan en ideal sistem olarak yaşantısına devam ediyor.

Bilişim ve IT Hizmetleri

Hangi sektörde hizmet verilirse verilsin bir işin bilişimden tamamen uzak kalması çok mümkün olmuyor. Ne kadar uzak durma çabası içerisinde olunursa olunsun bir aşamada bilişim işin içerisine girerek bu konuda adımların atılmasını mecbur kılıyor. İnsanların bu konuya daha öncesinde ilgi duymuyor oluşu bu konuda işletmelerinin ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel şirketler ile iletişime geçmesine sebep oluyor. NGN gibi profesyonel bilişim firması olarak görev yapan firmalar da müşterilerinin ihtiyaçlarını belirledikten sonra onlara olabilecek en iyi bilişim hizmetlerini sunuyorlar.

Bu bilişim hizmetlerinde bazen belirli bir düzenin ve sistemin kurulmasına ihtiyaç duyuluyor. Bu sistem içerisinde çok sayıda kullanıcı bulunurken her kullanıcının kendi hesabı ve yetkileri bulunuyor. Bu yetkiler dahilinde programlar kullanılırken sistem bu şekilde kusursuz işleyebiliyor. Ancak bazı durumlarda sistemin verdiği hatalarda, kullanıcıların istedikleri işlemi yapamaması durumunda ya da yeni kullanıcıların eklenmesi için IT hizmetine ihtiyaç duyuyor. Bilgi teknolojisi uzmanları bu konuda hemen müdahale ederek sorunu kökünden hallediyor. Böylesine bir müdahale sisteminin olması için NGN bilişim firması gibi şirketlere başvuruda bulunularak IT hizmetleri alınması gerekli oluyor.

NGN Hakkında

Global sistem entegratörü olarak hizmet veren NGN, hizmetlerine Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Krallığı’nda da devam etmektedir.

2005 senesinde kurulmuş olmasına rağmen yalnızca 10 yıl sonrasında, 2015 senesinde “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” seçilmiştir. Bu süreç içerisinde NGN, Türkiye’nin en bilişim şirketleri arasında kendisine yer bularak ‘‘Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasına girmeyi de başarmıştır.

Bu ödülleri alırken NGN, çalışma prensibi olarak her zaman iş ortaklarını daha üst düzeylere taşımış ve rakipleri ile rekabette bir adım öne geçirmiştir. Profesyonel açıdan kusursuz olan hizmetler ile birlikte NGN, ortaklarını her zaman daha yükseklere taşıyabilmiştir.

Etiketler: