08.12.2016 20:28

Bluetooth 5’in Özellikleri Nedir? Bluetooth 5 Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonların yeni uygulamaları ile birlikte unutulmaya yüz tutan Bluetooth’ın yeni versiyonu Bluetooth 5 yayına giriyor. İşte Bluetooth 5’in özellikleri.

Mobil üretici firmaların yeni nesil akıllı telefonlarına entegre ettiği yeni donanımlar ve yazılımlar ile birlikte kullanım oranında ciddi bir düşüş yaşandığı görülen Bluetooth teknolojisi yeni bir yazılım ve donanım ile birlikte kullanıldığı cihazlarda daha işlevsel bir hal almayı hedefliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bluetooth Special Interest Group yetkilileri Bluetooth 5 teknolojisi ile birlikte artık sadece kişisel bilgisayarlar, onların donanımları ve mobil teknolojiler ile sınırlı çalışma yapmadıklarına dikkat çekerken, Bluetooth 5 ile müşterilerinin evlerini dahi birer akıllı mekanizmalar ile dolu sıcak bir ortama çevirebileceklerini kaydetti. İnsanların en değerli gördükleri yerler yaşam alanları diyen yetkililer, bu alanda birbirine bağlı, iletişim ve kullanıcı koordinesinde ki elektronik cihazların gündelik yaşama büyük bir katkı sağlayacağının altını çizdi.

bluetooth

AKILLI CİHAZLARIN 5 METREYE KADAR BİRBİRİ İLE İLETİŞİM İÇERİSİNDE OLMASI MÜMKÜN OLACAK

Bluetooth teknolojilerinin en büyük dezavantajının cihazlar ve koordinasyon arasında ki mesafe sorunu dikkate alınırsa, Bluetooth 5 teknolojisinin önemi de ortaya çıkıyor. Bu yeni teknoloji birlikte artık bu cihazlar arasında ki mesafe de 4 metreye kadar çıkabiliyor.