01.07.2016 23:00

BMW ve Intel Sürücüsüz Otomobil Üretecek

BMW, Intel ve Mobileye firmaları sürücüsüz otomobil üretmek için anlaşmaya vardı. 2021 yılına kadar sürücüsüz otomobiller yollarda olacak

Gelişen teknoloji tüm donanımları etkilediği gibi otomobilleri de etkilemiyor değil. Geçmiş yıllarda üretilen araçları yeni üretilenler ile kıyasladığımızda aralarında dağlar kadar farkın olduğunu görebilmekteyiz. Her yeni seri bir önceki seriden daha iyi üretilmiş durumda. Hem konfor, hem hız hemde gösteriş açısından yeni araçlar daha iyi konumda. Ancak bir otomobile ne kadar özellik eklerseniz ekleyin onu diğerlerinden pekte farklı kılan bir özelliği olmuyor bu yüzden pek çok marka yeni şeyler denemeye başladı. Örneğin sürücüsüz araç üretmek gibi. Bu konu hakkında Google, Apple ve Mercedes firmaları uzun süredir araştırmalarına devam ediyor. Hatta Google diğer markalardan daha önde gibi duruyor ki sın birkaç senedir test sürüşlerini dahi yapmaya başladı. Bugün ortaya çıkan bir haber ile BMW‘nin de sürücüsüz otomobil üreteceği açıklandı.

BMW, Intel ve Mobileye Anlaştı

BMW sürücüsüz otomobil üretmek için kolları tek başına sıvamıyor. Çünkü yanında Intel ve Mobileye firmaları var. BMW ve Mobileye‘nin ortaklaşa bir proje yürütmesi herkes tarafından normal karşılandı ancak genel olarak bilgisayar donanımları üreten Intel‘in bu ikili ortakta var olması biraz ilginç karşılandı denilebilir. Herşeyden ziyade bu üç markanın kesin olarak anlaştığı belirtildi. Çalışmalar yeni yeni başlıyor ve tahmini olarak 2021 yılına kadar anlaşma yapan üç firma yollara ürettiği sürücüsüz otomobilleri çıkartacak.