14.08.2016 01:40

Bu Hafta Öne Çıkan Teknoloji Haberleri Nelerdi?

Technolat, haftalık teknoloji haberleri dizisine devam ediyor. Peki Bu haftaki teknoloji haberlerinde neler vardı? İşte bu haftaki teknoloji turunuz!

Technolat’ın geçen haftalarda başlattığı haftalık teknoloji haberleri dizisi her hafta yeni bölümüyle sizlere ulaşmaya devam ediyor. Haftalık teknoloji haberleri dizisi ile ile Technolat’ta haftanın öne çıkan teknoloji haberlerini özet versiyonları ile kolay bir şekilde takip edebileceksiniz. Peki bu haftaki teknoloji haberlerinde neler oldu? Hangi teknoloji haberleri öne çıktı? İşte haftalık teknoloji turunuz!

İşte Bu Haftanın Teknoloji Haberleri

1-Facebook Messenger’da Obama ile Konuşma Dönemi!

facebook-obama-messenger

Facebook’un Messenger botları ile sunduğu hizmetlerin sayısı artmaya devam ediyor. Botlar ile entegre bir şekilde çalışabilen Facebook Messenger uygulaması ile Beyaz Saray’ın resmi Facebook sayfası üzerinden attığınız mesajlar Obama’ya iletilecek. Obama da buralardan gelen mesajların her gece 10 tanesini okuyacak.

2-iPhone 7’nin Panelleri Sızdı!

iPhone-7-Plus-and-iPhone-7

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen yeni modeli iPhone 7’nin panellerine ait fotoğraflar sızdı. iPhone 7’ye ait olduğu iddia edilen fotoğraflar yüksek kaliteli çözünürlüklere de sahipler. Fotoğraflarda iPhone 7’nin arka yüzeyindeki anten çizgilerinin tamamen kasanın yanlarına doğru alındığı görülüyor.

3-Marina Joyce’dan Yeni Bir Haber Var!

youtube-yildizi-kacirildi-mi

Ünlü YouTuber Marina Joyce’un geçtiğimiz haftalarda zorla alıkonulduğu düşünülüyordu. Ancak Marina Joyce, yeni attığı tweet ile akılları iyice karıştırdı. Marina Joyce attığı tweette, hayranlarından kendisine bağış yapmasını istedi. Toplanan bağışlar ile de bir tapınak yaptıracağını söyledi. Bu tapınak ile de ölümsüzlüğe ulaşmak istediğini söyleyen Marina Joyce’un bu hareketleri, “şov peşinde koşuyor, akıl sağlığını yitirdi, gerçekten de alıkonulmuş” şeklinde çeşitli yorumların gelmesine ve akılların iyice karışmasına yol açtı.

4-iPhone 7’nin Montaj Şeması Sızdırıldı!

iphone-7-sizinti

iPhone 7’nin tanıtımına kısa süre kala yeni gelen bir diğer sızıntı da iPhone 7 montaj şeması oldu. Montaj şeması incelendiğinde iPhone 7’nin 3.5mm kulaklık girişinin olmadığı sızıntısı bir kere daha doğrulandı. Ancak görüntülerdeki iPhone 7 olduğu düşünülen cihazda daha önce iddia edilen çift arka kamera ve kapasitif home tuşu bulunmuyor.

5-Microsoft da Canlı Yayın İşine Giriyor!

microsoft-youtube-rakip

Periscope, YouNow, YouTube, Facebook gibi platformlar ile oldukça popüler hale gelen canlı yayın işi için bu sefer dev teknoloji firması Microsoft bir adım attı. Twitch tarzında oyunlar için canlı yayın hizmeti sunan beam.pro‘yu satın alan Microsoft’un beam.pro’yu tam olarak oyunlar için mi yoksa farklı canlı yayın hizmetleri için mi kullanacağı bilinmiyor.

6-Google Docs, iPad için de Geldi!

google-docs-dokumanlar-

Google’ın dosya platformu Google Docs’un uzun süredir iPad sürümünün çıkması bekleniyordu. Google yaptığı bir güncellemeyle nihayet iPad kullanıcıları için de Google Docs hizmeti verilmeye başlandı. iPad kullanıcıları Google Docs ile çalışırken ekran ayırma özelliğini de kullanarak rahat bir çalışma yapabilecekler.

7-Flash Öldürülüyor! Google Chrome da Flash’ı Engellemeye Başlıyor!

flash-google-chrome

Uzun yıllardır web sitelerinin kullandığı hantal flash yapısı artık yerini çok daha modern yapılara bırakıyor. Facebook, YouTube gibi birçok ünlü site daha önce bu doğrultuda adımlar atmış ve Flash’ın ölümü için ciddi hamleler yapmışlardı. Ünlü tarayıcı Google Chrome’da yeni çıkacak sürümü ile birlikte artık Flash siteleri engellemeye başlayacak. Kullanıcılar, böylelikle daha kullanıcı dostu siteler ile karşılaşacaklar. Google Chrome 53. sürümü ile bu adımı atacak.

Bu haftaki özet teknoloji haberleri turunun burada sonuna geldik. Yeni çıkacak teknoloji haberlerini Technolat’tan takip edebilirsiniz. Haftaya yeni bölümde görüşmek üzere!