30.07.2016 23:38

Bu Haftanın Dikkat Çeken Teknoloji Haberleri!

Teknoloji dünyasında bu hafta neler oldu? Technolat, her hafta dikkat çeken teknoloji haberlerini sizlere sunuyor. İşte haftanın teknoloji haberleri!

Temmuz ayının son haftasını da geride bırakmak üzereyiz. Peki bu haftaki teknoloji haberlerinde neler vardı? Teknoloji dünyasında neler oldu? Yeni haber dizimizde bundan sonra her hafta dikkat çeken teknoloji haberlerini, özetler halinde sizler için bir araya getiriyoruz!

Hayat koşuşturmacası içerisinde teknoloji haberlerini normalde çok fazla takip edemeyen takipçilerimiz de teknoloji dünyasında neler olup bittiğini çok kısa bir sürede öğrenebilecekler. İşte bu hafta sizin için seçtiklerimiz!

Haftanın Teknoloji Haberleri

1-Galaxy Note 7’nin Tanıtımı Yaklaştı!

galaxy-note-7-en-net-fotograflar

Samsung, bu yılın amiral gemisi olacak telefonunu 2 Ağustos’ta New York’ta düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak. Her geçen gün birçok sızıntı haberinin de geldiği Galaxy  Note 7 modeli, suya dayanıklı bir yapıya sahip olacak. Galaxy Note 7 özelliklerini bir araya getirdiğimiz haberimiziden bütün bunları görebilirsiniz.

2-iPhone 7 ile İlgili Yeni Sızıntılar!

iphone-7-kapasitif-home-tusu

Apple‘da Samsung gibi yeni bir amiral gemi model hazırlığında. Bu modelin isminin ise iPhone 7 veya iPhone 6SE olması bekleniyor. iPhone 7 ile ilgili olarak doğru sızıntılarıyla ünlü @evleaks isimli Twitter kullanıcısı 12 Eylül’de ön siparişlerin başlayacağı bilgisini aktardı. Eğer gerçeken de 12 Eylül’de iPhone 7 ön siparişleri alınırsa, iPhone 7 tanıtımının da 6 veya 7 Eylül’de olması da beklenebilir.

iPhone 7 ile birlikte su geçirgenliğini azaltmak için Home tuşunun kapasitif olarak geleceği de iddia ediliyor. Bu iddianın sahibi ayrıca daha önceden de iddia edilen “Space Black” renk seçeneğini de doğruladı. iPhone 7 özellikleri için hazırladığımız sayfaya göz atarak iPhone 7 ile ilgili daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

3-Galaxy S7, İkinci Çeyrekte Samsung’u Rekora Koşturuyor!

galaxy-s7-rekor

Samsung’un yayınladığı ikinci çeyrek verilerine göre Galaxy S7, Samsung’un geçtiğimiz yıla göre yüzde 5 daha fazla gelir elde etmesini sağladı ve toplam geliri 51 milyar dolar oldu. Yine geçtiğimiz yıla göre elde edilen kazanç miktarı da yüzde 18 artış göstererek 8.14 milyar dolar oldu.

4-PewDiePie’ın 2015 Kazancı Belli Oldu!

youtube-yildizi-kazanci2

YouTube‘un milyonlarca abonesi bulunan ünlü yıldızı PewDiePie, elde ettiği kazançlarla birçok genci kıskandıracağa benziyor. PewDiePie’ın 2015 yılı için elde ettiği gelir 8.1 milyon dolar olarak açıklandı. Felix Kjellberg isimli İsveçli bir gencin sahibi olduğu PewDiePie kanalı, aylık 350 milyona yakın izlenme sayısına sahip dolayısıyla bu kazanca şaşırmamak lazım.

5-Bir Rekor da iPhone’dan!

iphone-satislari2

Apple’ın 2007 yılında ilk modelini piyasaya sürdüğü göz bebeği iPhone telefonlarından da bir rekor haberi geldi. Apple CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada bugüne kadar 1 milyarın üzerinde iPhone satıldığı ve bu sayının da Apple için önemli bir kilometre taşı olduğu aktarıldı.

6-Prisma Uygulaması Android’de de Yayında!

prisma-android-geldi

Fotoğrafları adeta bir sanat eserine çeviren ve son dönemde oldukça popülerleşmeyi başaran Prisma uygulaması, App Store’dan sonra şimdi de Google Play Store‘da yerini aldı. Uygulamayı bu link üzerinden Android cihazınıza indirebilirsiniz.

7-YouTube’da Şok Bir Olay Yaşanıyor Olabilir!

youtube-yildizi-kacirildi-mi-marina

Marina Joyce isimli kadın YouTuber, iddialara göre sevgilisi tarafından istismar ediliyor ve zorla videolar çekiyor. Makyaj ve kıyafet videolarıyla ünlenen YouTuber’ın son videolarındaki endişeli hali abonelerini de tedirgin etti. Ayrıca bir videoda yer alan tüfek ve Joyce’un kolundaki morluk da bu tedirginliği daha da arttırdı. Bu durumun gerçekten bir istismar olayı mı yoksa reklam amaçlı bir hareket mi olduğu şimdilik gizemini koruyor.

Bu haftalık sizler için seçtiğimiz teknoloji haberlerimiz burada son buluyor. Gelecek hafta dikkat çeken yeni teknoloji haberlerinin özetleri ile yine karşınızda olacağız. Yeni çıkacak teknoloji haberleri için Technolat’ı takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere…