26.06.2017 00:16

Bu Haftanın iOS Uygulaması: Holo!

iOS için geliştirilmiş arttırılmış gerçeklik uygulaması Holo nasıl özelliklerle geliyor? iOS kullanıcıları Holo uygulamasıyla neler yapabilir?

Apple’ın WWDC 2017etkinliğinden sonra birçok yeni teknolojisi kullanıma girmeye başladı. Bunlardan birisi de ARKit arttırılmış gerçeklik teknolojisi oldu. Markanın şimdiye kadarki en başarılı teknolojilerinden biri olarak gösterilen ARKit tanıtımından sonra ise bu alanda birçok yeni çalışmada ortaya çıkmaya başladı.

Hem iPad hem de iPhone serilerinde kullanılacak olan yeni arttırılmış gerçeklik kitiyle beraber bu alanda yeni uygulamalar geliştirildiğini de görmeye başladık. Haftanın uygulamaları kısmında da iOS için arttırılmış gerçeklik uygulaması olan Holo uygulamasını ele alacağız. Artırılmış gerçeklik uygulaması olarak karşımıza çıkan Holo bakalım nasıl ayrıcalıklar sunuyor.

ios Holo uygulaması

Holo Uygulaması ve Kullanımı

iPhone ve iPad serisi içerisinde kullanılabilen Holo sayesinde hazırlanmış birçok sanal görüntüyü gerçek dünya aktarabiliyorsunuz. Uygulamaya en iyi örneği Pokemon GO üzerinden verebiliriz. Pokemon GO oyunun da kameranızı tuttuğunuz alanda nasıl sanal olsa da görüntü içerisinde yer alan Pokemonlar görüyorsanız, Holo uygulamasında da aynı mantık kullanılıyor.

ios Holo uygulaması

Özel hazırlanmış olan hayvan figürleri, ünlü isimlerin hologramları, komik hologramlar gibi birçok görüntüyü real dünyada gösterebiliyorsunuz. Telefonunuzla çekim yaparken Holo uygulaması sayesinde fotoğraflara sanal hologramları gerçek gibi ekleyip çekim yapabiliyorsunuz.

Holo

Holo sayesinde oluşturduğunu bu fotoğrafları ise anında sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanabilmek için ise en az iOS 10 işletim sistemine sahip olmanız ve 132 MB boş alana ihtiyacınız olduğunu da ekleyelim.

Holo App Store Linki

Holo