08.06.2017 20:17

Bu Kez Apple Ayakkabısı Satışa Çıkıyor

Daha önce görülmemiş bir tekstil ürünü olan Apple Ayakkabısı, sonunda satışa çıkıyor. Peki Apple Ayakkabısı seri üretim olarak mı çıkacak? İşte detaylar.

Apple’ın giriş yaptığı sektörleri artık saymakla bitiremeyiz. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar, otomotiv gibi birçok teknoloji alanında kendisini gösteren markanın, aslında sadece teknoloji dünyasıyla da sınırlı kalmadığını da görüyoruz. Üstelik ortaya çıkan son bilgilere bakacak olursak Apple, teknolojisi dünyasına giriş yaptığı yıllarda da dönemin popüler alanlarına giriş yapmayı tercih etmiş.

Markanın bu şekilde giriş yaptığı alanlardan birisi de tekstil. İlk olarak ayakkabılarıyla tekstil alanında çalışmalar yaptığı ortaya çıkan Apple’ın, 1980’li yıllarda Apple Ayakkabısı üretimine girdiği ortaya çıkmış oldu. Apple Ayakkabısı olarak gösterilen ilk tekstil ürünü ise aradan geçen yıllar sonrasında satışa çıkıyor.

Apple Ayakkabısı

Apple Ayakkabısı Ne Zaman Geliyor?

1980’li yıllar düşünüldüğünde, o döneme göre oldukça başarılı olduğu gösterilen Apple Ayakkabısı şimdiye kadar hiç piyasaya da sürülmemiş durumda. 1980’li yıllarda üretilmesine karşın hala satışa çıkmamış olmasının nedeni ise, Apple’ın son anda kararından vazgeçmesi. Apple Ayakkabısı olarak tasarlanan tüm ayakkabılarda seri üretimlere girse dahil satışa çıkmamış durumda. Apple Ayakkabısı olarak satışa çıkmaya tüm bu ürünlerin ise çalışanlar arasında kullanılmaya başlandığı yani markanın bu ürünlerini imha etmediği öğrenildi.

Apple Ayakkabısı

Peki Apple Ayakkabısı nasıl ortaya çıktı? Tabi ki eBay üzerinden ortaya çıktı. Çalışanlara dağıtıldığı öğrenilen ve çok fazla kullanılmayan bir Apple Ayakkabısı eBay üzerinden satışa çıkarıldı. Aslında bir açık arttırma olarak sunulacak olan Apple Ayakkabısı, açık artırma içerisinde koleksiyon ürünü olarak da satılacak. 11 Haziran da açık arttırmaya çıkacak olan Apple Ayakkabısı için istenen fiyat ise tam 15 bin dolar. Üstelik bu açık arttırma için sadece başlangıç fiyatı. Apple’ın tutkunlarını düşünecek olursak Apple Ayakkabısı çok daha yüksek bir aralıkla satışa çıkabilir.