25.04.2019 17:52

Çamaşır Makinesinin Öndeki Lastiği Yırtıldı, Su Kaçırıyor

Çamaşır makinelerinin temel mimari özellikleri kapsamında kazan ile ön kapak arasında bir körük lastiği bulunmaktadır. Bu şekilde kazanının yüksek hızdaki dönüşleri sırasında esneme payına sahip olarak, daha güvenli bir şekilde dönüş gerçekleştirebilmesi sağlanabilmektedir. Esneme payı sağlayan bu özel körük lastiği zaman içerisinde yoğun kullanıma da bağlı olarak yıpranabiliyor. Bunun sonucunda da körük lastiğinde yırtılmalar meydana gelebiliyor. Genel kullanımı direkt olarak etkilemeyen bu durum çoğu kullanıcı tarafından dikkate alınmıyor. Ancak alt kısmında yer alan elektrik aksamı göz önünde bulundurulduğunda çok ciddi arızalara yol açabileceği gibi çok ciddi güvenlik riskleri oluşturur. Bu yüzden çamaşır makinelerinin körük lastiğinin yırtılması durumunda mutlaka profesyonel Bosch Servisimerkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmelidir.

Yırtılmış olan körük lastiğinin yerinden sökülerek, yenisinin takılması gerekir. Çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan körük lastiğinin değişimi dışarıdan kolay gibi görünebilir. Ancak çamaşır makinesinin körük lastiğinin yerinden çıkartılabilmesi için bile makine kapağının ve ön panelinin komple sökülmesi gerekliliği bulunmaktadır. Bu şekilde çamaşır makinesinin körük lastiğini yerinden çıkartabilmek mümkün olmaktadır. Körük lastiğinin yerinden çıkartılmasından sonra kısa süre içerisinde aynı veya benzer sorunlar ile karşı karşıya kalınmaması adına mutlaka kaliteli ve orijinal körük lastiğinin takılması gerekir. Bu şekilde çamaşır makinesinin bu parçasının uzun yıllar dayanıklılık gösterecek şekilde makinenin kullanımına imkan vermesi sağlanabilmektedir. Bu çerçevede ihtiyaç duyulan profesyonel çamaşır makinesi servis hizmetleri için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak Pendik Bosch Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilebiliyor.

Uzun saatler sürebilen ve gündelik yaşam akışından geride kalınmasına neden olabilen servis ekibinin beklenmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalınmaması için Sultanbeyli BoschServisi merkezi bölge genelinde mobil ekipler ile faaliyet gösteriyor. Bu şekilde çamaşır makinesi uzmanlarının en kısa zaman dilimleri içerisinde ilgili adrese gelerek, gerekli olan arıza onarım işlemlerine hemen başlaması sağlanabilmektedir. Bu şekilde çamaşır makinesinin arızasından kaynaklı olarak günlük yaşantı da yaşanan aksaklıkların ve mağduriyetlerin kısa süreli olarak kalması sağlanabilmektedir. Bu kaliteli, ekonomik ve profesyonel servis hizmetleri için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çağrı merkezinden başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

 

Kategoriler: Diğer
Etiketler: