25.10.2016 08:02

Daha Hızlı Wi-Fi Bağlantısına Hazır Olun! ( WiGig )

Telefonlarımızı, laptoplarımızı internete bağlayan Wi-Fi bağlantısında yeni gelişmeler var. Wi-Fi önümüzdeki sene çok daha hızlı bir bağlantı türü olabilir!

Kim derdi ki bizleri çevirmeli bağlantıdan, up uzun ethernet kablolarından kurtaran teknoloji Wi-Fi’nin artık yetersiz kalacağını? İşte teknoloji bu hızda gelişiyor. Bir zamanların en yeni teknolojisi olan Wi-Fi bağlantısının da artık geliştirilmeye ihtiyacı var. İşte bu ihtiyacı fark edilince Wi-Fi’nin yeni versiyonu olan WiGig ortaya çıtkı. Karşınızda Wi-Fi’nin yeni versiyonu WiGig!

Önümüzdeki Yıl Wi-Fi’nin Yerine WiGig Gelecek!

wigig

Wi-Fi üzerinde hiçbir gelir gütmeden çalışan bir girişim olan Wi-Fi Alliance’nin açıklamasına göre Wi-Fi’ye bir abi geliyor! Açılımı The Wireless Gigabit Alliance olan WiGig; normal Wi-Fi dalgalarından tam 10 kat daha hızlı. WiGig aslında yeni bir teknoloji değil. Yaklaşık 3 yıldır geliştirilmekte olan ve çeşitli firmalarda da desteğini alan WiGig’in önümüzdeki seneden itibaren kullanımı yaygınlaşacağı düşünülüyor. Bu yeni teknolojinin saniyede tam 6 GB veri taşıyabildiğini de özellikle belirtelim. Ayrıca geleceğin Wi-Fi’si olan WiGig’i destekleyen routerlerin sayısı ise birer birer artmakta. Bakalım ilerleyen zamanlarda WiGig, Wi-Fi’yi yok edebilecek mi?