15.12.2016 14:00

Dijital Öğrenme Sistemleri Hayata Geçiriliyor

Teknoloji, dijital öğrenme sistemleri ile eğitim alanına da katkı sağlıyor. İşte dijital öğrenme ve teknolojinin eğitimdeki kullanımı ile ilgili detaylar!

Profesyonel Gelişim Semineri’nde Dijital Öğrenme konusu büyük yer tuttu. 21.yüzyılda öğrenmeyi geliştirmek için teknolojinin kullanımına ağırlık verilmesi planlanıyor. Teknoloji çoğu alanda olduğu gibi eğitimde de katkı sağlıyor.

Teknolojik Araçlar ile Öğrenme Geliştiriliyor!

Öğrenmeyi geliştirmek için öğrenme sürecinin içinde teknolojik araçların daha fazla kullanılması için çalışmalar sürüyor. Teknoloji ve pedagoji ile uyumlu olarak geliştirilen süreçler birçok ülkede kullanılmaya başladı. Öğrenme ve müfredatın yenilenmesini sağlayan teknolojiler doğru kullanıldığı sürece ciddi anlamda zaman kazandıracak seçenekler içeriyor.

Teknolojide yaşanan gelişmeler ile paralel bir şekilde değişim gösteren sistemler ile öğrenme stilleri ve ortamları üzerinde de gelişmeler sağlanacak. Bilişsel psikoloji ve öğretim tasarımı gibi şartlarında yenilenmesiyle ülkemizdeki sistem de gelişmeye başlayacak. Pratik uygulamalar ile daha da özel bir hal alacak olan bu sistemler, dijital öğrenmede sorunların doğasının ne olduğunu da keşfedecek.

Öncelikle öğretmenler tarafından keşfedilmesi gereken yöntemler bu nedenle uluslararası konferanslarda da en önemli içerikler arasında yer alıyor. Çocukların ilgisinin olduğu kanallar üzerinden sunulan bilgilerin akılda kalma hızı ve süresi eğitimde de teknolojiden maksimum seviyede yararlanma fırsatını sunuyor.